V údolí Pustertal, jižně od Brunsecku, leží v nadmořské výšce 2275 metrů lyžařská oblast Plan de Corones – Kronplatz. Kronplatz je rozsáhlý, zaoblený a bezlesý vrchol stejnojmenné hory, na který vedou lanovky a vleky ze tří středisek v údolí v italském regionu Trentino-Alto Adige. Z vrcholu se nám naskýtá překrásný pohled na Zillertalské Alpy na severu a Dolomity na jihu. Jsou zde vybudovány moderní vleky a lanovky, a nejen proto se oblast řadí k nejlepším lyžařským střediskům v Itálii. Do lyžařského areálu se snadno dostanete z údolí městeček Brunec, Olang a St. Vigil.

Ze střediska Valdaora/Olang vede na Kronplatz sedačková lanovka, vlek z Riscone i kabinová a sedačková lanovka. Ze S. Vigilio se dostanete na Kronplatz trojsedačkou. Na vrcholu pak navazuje síť 35 vleků, jež dopravují lyže na start vámi zvolené tratě.

Lyžování ve středisku Kronplatz

Lyžování ve středisku Kronplatz

Co nabízí Kronplatz – Plan de Corones

Na Kronplatzu si svou trať vybere opravdu každý. Na plochém vrcholu se sluní lyžaři začátečníci, pokročilejší sjíždějí obtížnější šestikilometrové svahy do Olangu a St. Vigilia. Zkušení lyžaři využijí sjezdovku Silvester se sklonem 58%, která se spouští velkými oblouky po pláni a ve spodní části lesním průsekem přímo k údolní stanici kabinové lanovky v Reischachu. Trasa je dlouhá 5,4 kilometru a má převýšení 1300 metrů.

Na Kronplatzu se nachází přes 9 kilometrů upravovaných tratí, z toho 36 kilometrů může být zasněženo uměle pomocí sněhových děl.

Neméně bohatá je nabídka pro běžce. V údolí Brunecku i výše na svazích si mohou vybrat z asi 250 kilometrů upravovaných stop.

Pro vyznavače snowboardingu byl na východní straně nad Geiselbergem vybudován snowpark s half-pipe.

Kronplatz - Plan de Corones

Kronplatz – Plan de Corones

Vyznavači freeridového lyžování si budou muset najít jiné místo, zde by byli zklamáni. Východní svahy jsou výhodné pro carvingové lyžování. Středně náročné červené tratě vedou lesním průsmykem k vesničce Olang. Od vesničky St. Vigil se sedačkovou lanovkou dostanete na vrchol Piz de Plaies, ve výšce 1620 metrů nad mořem.

Kronplatz – Plan de Corones je kabinovou lanovkou propojen se střediskem Piccolina v Alta Badia.

Jsou zde připraveny i mimolyžařské aktivity. Najdete tu bazény, relaxační centra, bowling, tenis a celou řadu dalších možností aktivního trávení dovolené.

K příjemným procházkám a nákupům láká i historické centrum městečka Bruneck. Ubytování a stravování za přijatelné ceny poskytuje mnoho horských chat, hotelů a partmánů.

Mapa Kronplatz – Plan de Corones

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Kronplatz – Plan de Corones s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Kronplatz - Plan de Corones

Mapa Kronplatz – Plan de Corones

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kronplatz – Plan de Corones

Klikněte pro zobrazení nabídky Kronplatz – Plan de Corones: zájezdy nebo Kronplatz – Plan de Corones: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Kronplatz – Plan de Corones!