Lyžařské souměstí Folgaria – Lavarone je součástí lyžařské oblasti Skirama Dolomiti Adamelo Brenta. Lyžařům je zde k dispozici 76 kilometrů sjezdovek, z toho 31 modrých, 27 červených a 2 černé. O přepravu se stará 10 vleků, 16 sedačkových a 1 kabinková lanovka s přepravní hodinovou kapacitou 40 800 osob. Areál je pravidelně upravován i zasněžován technickým sněhem.

Oblíbený je areál městečka Folgaria jehož svahy nad Fondo Grande uspokojí všechny lyžaře. Sousední areál městečka Lavarone vyhledávají především začátečníci, rodiny s dětmi a málo zkušení lyžaři. Nepleťte si lyžařské středisko Folgaria se střediskem Folgarida (rozdíl tvoří písmenko „d“ 🙂 ), které leží dále severozápadním směrem..

Kromě těchto dvou areálů je zde ještě jeden menší areál Fiorentini a samostatný vlek Gionghi. Všechna města leží kousek od sebe a areály jsou tak propojeny.

Městečka Folgaria a Lavarone v srdci Alp

Městečka Folgaria a Lavarone v srdci Alp

Co nabízí Folgaria-Lavarone

Foglaria – Lavarone je finančně dostupné lyžařské středisko s komorní atmosférou bez přeplněných svahů. Patří sem také obec Luserna, jež je oblíbená hlavně běžkaři a turisty na sněžnicích.

Pro snowboardisty jsou ve Folgaria a v Rivetě nad Lavarone vybudovány dva snowparky.

Nachází se tu rovněž velký počet pojízdných pásů pro děti i dětská lyžařská školka.

Oblast Lavarone

Oblast Lavarone

Běžkaři si mohou zalyžovat na Passo Coé, kde je široká nabídka běžeckých stop.

Navštívit lze rovněž krytý bazén, kluziště, restaurace, bary. Zahrát si zde můžete bowling či zajít na diskotéku. Milovníci historie rádi navštíví pevnosti z první světové války a rádi se seznámí se středověkými tradicemi, které se dodnes dodržují v okolních vesničkách. Za návštěvu určitě stojí historické centrum Foglarie, či hrad Castel Beseno.

Ubytovací možnosti nejsou v pěším dosahu od lyžařských terénů, a proto je nutné využívat skibus nebo vlastní vozidlo.

Mapa Folgaria-Lavarone

Mapu lyžařského střediska Folgaria – Lavarone naleznete níže. Potřebujete-li si prohlédnout detail mapy, klikněte na ni.

Mapa Folgaria - Lavarone

Mapa Folgaria – Lavarone

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Folgaria – Lavarone

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Folgaria – Lavarone je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Folgaria – Lavarone či Last minute nabídek do Itálie.