Lyžařská oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta je rozsáhlá oblast rozkládající se v severozápadní části Trentina. Ve východní části sousedí s další obří lyžařskou oblastí Dolomiti Superski, v části střední je tvořena Dolomiti di Brenta s až neuvěřitelně vykreslenými skalními vrcholky a dále na západě končí vysokými alpskými štíty Adamella.

Lyžování Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Lyžování Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Co nabízí Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Skirama Dolomiti Adamello Brenta je oblast tvořena osmi skiareály: Passo Tonale, Pejo, Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Paganella, Folgaria-Lavarone a Monte Bondone.

K nejvíce navštěvovaným střediskům patří bezesporu Madonna di Campiglio se závodními tratěmi a jednou z nejdelších kabinových lanovek na světě. Ta za půl hodiny ujedete téměř sedm kilometrů. Madonna je nově kabinovou lanovkou spojená s resortem Pinzolo a Marillevou, díky čemuž vznikl ojedinělý areál se 140 kilometry sjezdovek.

Ve středisku Tonale bývají vemi příznivé sněhové podmínky a naprosto luxusní je pro zdatné lyžaře černá sjezdovka vedoucí z ledovce Presena.

Marilleva a Folgarida získaly na popularitě propojením s Madonnou di Campiglio a kvalitním ubytováním přímo na svahu a v těsné blízkosti sjezdovky.

V Paganelle najdete sice jen 34 kilometrů upravených sjezdovek, což je méně než u předchozích středisek, ale z hlediska kvality tratí a nabízených služeb se jim s klidem vyrovná.

Pokud se s Alpami teprve seznamujete a hledáte levnější střediska, můžete využít možností Monte Bondone, Pejo a Folgaria-Lavarone, kde je vytvořené vhodné zázemí nejen pro dospělé, ale také pro děti.

Popularita v posledních letech roste také u střediska Pinzolo a to převážně díky příznivějším cenám za skipas a propojení s Madonnou di Campiglio.

Skirama Dolomiti skipas

V každém ze středisek Skirama Dolomiti si můžete koupit buď místní skipas nebo skipas platný pro celou oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Šestidenní skipas pro celou oblast pak vyjde kolem 270 €.

Mapa Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Mapa Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Jak se do Skirama Dolomiti Adamello Brenta dostat

Pokud se rozhodnete nejet s CK ale na vlastní pěst autem, můžete jet přes Plzeň, České Budějovice nebo Brno.

Z Plzně pojedete na Rozvadov a dále Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé a poté do vybraného střediska.

Z Českých Budějovic se dáte přes Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, a pak pokračujete stejně jako z Plzně, z Brna pak na Mikulov, Wien, Linz, atd.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Skirama Dolomiti Adamello Brenta je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Skirama Dolomiti Adamello Brenta či Last minute nabídek do Itálie.