K vrcholům cesty po Sicílii patří bezesporu návštěva městečka Érice, vznešeně trůnícího na osamocené, 751 metrů vysoké, hoře Eryx. Érice založili domorodí Elymové. Bylo centrem kultu bohyně plodnosti Venuše, jejíž chrám stával na místě dnešního normanského hradu. Pozůstatky městských hradeb z kartaginského období zůstaly zachovány dodnes.

Érice

Érice

Díky nadmořské výšce jsou tu i v nejparnějším létě příjemné teploty a pohled do dálky až k Egadským ostrovům je úchvatný. Navíc může Érice nabídnout grandiózní obraz středověkého města. V umělecky vydlážděných ulicích a uličkách se zdá, že se zastavil čas, auta se sem nehodí. Většina návštěvníků vstupuje do Érice branou Porta Trápani a octnou se tak přímo před gotickým kostelem Chiesa Matrice s odděleně umístěnou zvonicí. Dlažba ulice Via Virrorio Emanuele, vedoucí do centra normanského města, se modravě třpytí.

Kostel Chiesa Matrice

Kostel Chiesa Matrice

Do dnešních dní se podařilo dochovat řadu dalších památek, například středověký kostel San Giovanni Batista z 13. století a katedrálu ze 14. století zdobenou krásným portálem, cimbuřím a zvonicí.

Výhled z Érice

Výhled z Érice

V místní radnici je umístěno Museo Cordici se sbírkami různých archeologických nálezů, soch a obrazů. Krásné veřejné zahrady Giardino di Ballo se rozkládají okolo zámku Castello di Venere, obklopeného věžemi Torri del Ballo. Věže vybudovali Normané k ochraně zámku. Naskýtá se z nich překrásný výhled na Monte Cofano, město Trápani i nedaleké  Egadské ostrovy.

Castello di Venere

Castello di Venere

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Érice

Láká vás Érice? Hledáte-li zájezdy do destinace Érice, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Érice, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.