Ten, kdo jede do Trápani poprvé, by měl zvolit trasu přes Érice, Trápani je totiž bývalým přístavem vnitrozemského Érice a z horského úpatí je překrásný výhled na město rozložené na mořském pobřeží. Trápani se svými 80 tisíci obyvateli slouží většině turistů za odrazový můstek k Egadským ostrovům a vlastně i k poznávání celé Sicílie, neboť právě zde se nachází letiště, kam míří lety nízkonákladové společnosti Ryanair, se kterou na Sicílii létá poměrně hodně turistů.

Trápani

Trápani

Město má barokní podobu s bohatě zdobenými paláci a kostely. K nedůležitějším patří dóm a jezuitský kostel Chiesa del Collegio dei Gesuiti.

Na sever od města se rozkládá Lido di San Emanuele s možností koupání.

Pamětihodnosti Trápani

Santuario dell´Annunziata

Původně stál bývalý karmelitánský klášter ze 13. století osamoceně, avšak již delší dobu je nynější goticko-katalánský chrám obklopen moderní čtvrtí. Kostel, jenž byl v období baroka značně upraven, je dnes hojně navštěvovaným poutním místem, a to z hlediska celé Itálie. Interiér skrývá cenná umělecká díla.

Santuario dell Annunziata

Santuario dell Annunziata

Museo Regionale Pepoli

Regionální muzeum přímo navazuje na kostel Santuario dell´Annunziata. Vchod je umístěn v jihovýchodním rohu křížové chodby z 16. a 17. století. Muzeum bylo pojmenováno po hraběti Pepolim, který v roce 1906 muzeu věnoval svou rozsáhlou sbírku.

Museo Regionale Pepoli

Museo Regionale Pepoli

Kromě archeologických nálezů, obrazů a lidového umění vlastní muzeum také světské věci jako je gilotina. V řadě sálů je vidět umělecké zpracování korálů, typické pro zdejší oblast.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Trápani

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Trápani a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Trápani a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!