Santa Teresa di Gallura leží na severu Sardinie. Je vyhledávaným místem pro milovníky přírody, klidu a pohody. Rozkládá se u mořské úžiny Bonifacio, odkud pravidelně odplouvají lodě na francouzský ostrov Korsika. Z původně malé rybářské vesničky vyrostlo příjemné prázdninové středisko s potřebným turistickým zázemím.

Santa Teresa di Gallura

Santa Teresa di Gallura

V zálivu jsou skvělé možnosti pro koupání. K nejnavštěvovanějším plážím patří Rena Bianca se španělskou obrannou věží, Marmorata nebo Santa Reparata, které jsou obklopeny granitovými skálami.

Pláž Santa Reparata

Pláž Santa Reparata

Ve městě Santa Teresa di Gallura objevíte dostatek restaurací, barů, kaváren a pizzerií, ale i obchody a krámky se suvenýry, dokonce supermarkety. Pořádají se tu rovněž diskotéky. Náměstí každý den po setmění ožívá večerními programy a koncerty.

Poloostrov Capo Testa

Poloostrov Capo Testa

Asi 4 kilometry odsud leží poloostrov Capo Testa s divokými skalními útvary. V jeho okolí se ukrývají malé a romantické zátoky. Poloostrov je společně s pláží Baia Santa Reparata vyhlášen přírodní rezervací.

Pláž na Capo Testa

Pláž na Capo Testa

Korsika je odtud vzdálená 12 kilometrů, proto je dnes Santa Teresa důležitým přístavním městem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Santa Teresa di Gallura

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Santa Teresa di Gallura a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Santa Teresa di Gallura a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!