Cattedrale di San Nicola, v Sassari známá také pod názvem Duomo,  je barokní kostel pocházející ze 12. století, zasvěcený svatému Mikuláši. Dnes je sídlem arcibiskupa v Sassari. Jelikož byla stavba dokončena až v 18. století, promítly se do její nynější podoby také další prvky, jakými byly například gotické, renesanční, barokní či prvky neoklasicistní.

Cattedrale di San Nicola

Cattedrale di San Nicola

Co nabízí Cattedrale di San Nicola

Na fasádě kostela uvidíte prvky období konce 15. století, ovšem interiér už je plně ve slohu aragonské gotiky. Má bohaté žebroví a krásnou kupoli, oltář zdobí Madonna del Bosco ze 14. století, a je zde k vidění několik pláten a procesní korouhev.

Za zmínku stojí fresky v levé části lodi a gotické fresky ve druhé kapli na pravé straně, kde také uvidíte nádherný obraz Mučednictví svatého Cosima a Damiána.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cattedrale di San Nicola

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Cattedrale di San Nicola, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!