Sassari je hlavním městem stejnojmenné provincie a druhým největším městem ostrova Sardinie.

Sassari je krásné, starobylé město se zajímavou historií a dochovanými historickými domy ze 16. až 17. století. Najdete zde i univerzitu a sídlo arcibiskupství.

Náměstí Piazza Italia v Sassari

Náměstí Piazza Italia v Sassari

Co nabízí Sassari

Historické centrum města nabízí několik zajímavých míst a budov, které byste si při cestě do této části ostrova Sardínie neměli nechat ujít. Rozhodně si zajděte na kávu na náměstí Piazza Italia, které je považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí ostrova. Zajděte se podívat také na zdejší Justiční palác a máte-li čas, neváhejte navštívit  Etnografického muzeum G. Sanna.

V ulicích Sassari

V ulicích Sassari

Kromě památek je město hojně navštěvováno turisty prahnoucími po kultuře a folkloru. Pravidelně se zde konají přehlídky Maggio Sassarese či Cavalcata Sarda, kde se dozvíte zajímavosti týkající se krojů z jednotlivých částí ostrova, ale na své si zde přijdou také milovníci řemesla.

Mezi nejkrásnější a také nejvíce navštěvované patří Procesí svícnů, které se koná každoročně 14. srpna k uctění památky zemřelých při epidemii moru v roce 1580.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sassari

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Sassari, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!