Nejznámějším a nejnavštěvovanějším muzeem města Sassari je Archeologické a etnografické muzeum G. A. Sanna. Založeno bylo roku 1878 a kromě archeologické a etnografické sekce má také uměleckou galerii.

Co nabízí Archeologické a etnografické muzeum G. A. Sanna

Turisté si zde našli cestu především díky vystavení velmi cenného exponátu ve formě ženské sošky z kamene a mědi a kamenné sekerky s vrypy po obsidiánových pazourcích. Těmto dvěma exponátům zdárně sekundují bronzoví válečníci, náramky a náhrdelníky z mastku, malé votivní loďky z bronzu nebo hračky, mezi kterými jsou modely nuragů či dokonale opracovaný míč z kamene.

Archeologické a etnografické muzeum G. A. Sanna Archeologické a etnografické muzeum G. A. Sanna

© joan_bautista / Shutterstock.com

Najdete zde také meč středoevropského původu, Tharros zastupují amulety, šperky a poháry nebo  zubařské náčiní vyrobené z bronzu.

Etnografická část zahrnuje kroje, předměty z kůže, nábytek, zbraně, ale i formy fantastických tvarů na pečení chleba používané dodnes.

V umělecké galerii najdete více než 360 maleb zahrnující období od 14. století po současnost.

Muzeum je otevřeno od úterý do neděle mezi 9-20. hodinou a vstupné stojí 2€ pro dospělé, zlevněné vstupné pro osoby 18-25 let zaplatí 1€ a děti do 18 let a senioři mají vstup zdarma. V muzeu je opravdu co vidět, proto si na prohlídku vyčleňte alespoň dvě hodiny času.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Archeologické a etnografické muzeum G. A. Sanna

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Archeologické a etnografické muzeum G. A. Sanna je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Archeologické a etnografické muzeum G. A. Sanna či Last minute nabídek do Itálie.