Městečko Castelsardo leží na severozápadním pobřeží ostrova Sardínie, na skále Roccia dell´Elefante. Zaujme vás tu krásné historické centrum.  Město je považováno za perlu celé oblasti.

Castelsardo

Castelsardo

Castelsardo bylo založeno ve 12. století. Z té doby se zachovalo mnoho památek, z nichž nejvýznamnější jsou ruiny pevnosti Doria. Stojí na nejvyšším bodě skal. Po rozsáhlé rekonstrukci je pevnost přístupná veřejnosti.

Nádherné Castelsardo v noci

Nádherné Castelsardo v noci

K významným památkám patří kostel Santa Maria delle Grazie a katedrála San Antonio Abate s barevnou aragonskou zvonicí.

Centrum města je protkáno úzkými dlážděnými uličkami olemovanými restauracemi, kavárnami, pizzeriemi a obchůdky se suvenýry. Nakoupit můžete bronzové sošky, šperky z korálů, keramiku, porcelán či výrobky ze dřeva, korku a palmových listů.

Každoročně se tu 2. srpna konají oslavy Madonna degli Angeli. Městem prochází procesí, konají se různá představení, hraje hudba.

Pláž letoviska Castelsardo

Pláž letoviska Castelsardo

Mezi městy Castelsardo a Santa Teresa di Gallura se rozkládá rekreační oblast Costa Paradiso o rozloze 800 hektarů. Kromě pobřeží zahrnuje i hornatý terén s jedinečnými rudými skálami. Castelsardo je vyhledávaným místem potápěči z celé Evropy.

Nejznámější pláží je Li Cossi pokrytá jemným bílým pískem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Castelsardo

Klikněte pro zobrazení nabídky Castelsardo: zájezdy nebo Castelsardo: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Castelsardo!