Náměstí Largo di Torre Argentina leží kolem potopeného Area Sacra a pozůstatků čtyř chrámů ze 2. a 4. století před naším letopočtem, jež patří k nejstarším chrámům v Římě.

Chrámy byly původně označeny písmeny A, B, C a D, a směrem k severu byl chodník k nim vedoucí zakončen sto-sloupovou verandou a lázněmi Agrippa, na jihu budovami Circus Flaminius, na východě velkým náměstím Porticus Minucia Frumentaria, a na západě divadlem Pompey.

Largo di Torre Argentina

Largo di Torre Argentina

Co nabízí Largo di Torre Argentina

Chrám A byl postaven ve 3. století před naším letopočtem Gaiem Lutatiem Catulem na oslavu vítězství nad Kartáginci roku 241 před naším letopočtem. Později byl chrám přestavěn na kostel, ze kterého se dodnes dochovala apsida.

Chrám B je kruhový chrám se šesti sloupy byl postaven Quintem Lutatiem Catulem v roce 101 před naším letopočtem. Při vykopávkách se zde našla akrolitická socha bohyně, jejíž hrudník byl vytvořen zřejmě ze dřeva, zbytek těla byl z mramoru.

Náměstí Largo di Torre Argentina

Náměstí Largo di Torre Argentina

Chrám C je ze všech zdejších chrámu nejstarší. Jeho kořeny sahají až do 4. a 3. století před naším letopočtem a s největší pravděpodobností byl zasvěcen bohyni plodnosti, Feronii.

Poslední chrám, chrám D, byl ze všech největší, věnován Laresovi, ochránci námořníků. Jeho výstavba byla dokončena ve 2. století před naším letopočtem a vykopána pouze jeho část. Zbylá většina chrámu je i nadále ukrytá pod zemí.

Důležitou zajímavostí je, že zde byl v roce 44 před naším letopočtem zavražděn Julius Caesar.

Při prohlídce zdejšího náměstí si nemůžete nevšimnout útulku pro kočky, jenž se stal domovem pro více než 250 koček různých plemen.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Largo di Torre Argentina

Klikněte pro zobrazení nabídky Largo di Torre Argentina: zájezdy nebo Largo di Torre Argentina: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Largo di Torre Argentina!