K chrámu Santa Maria delle Grazie se dostanete od železniční stanice Milano Nord. Půjdete po Via Carducci a zabočíte doprava na Corso Magenta.

Co nabízí chrám Santa Maria delle Grazie

Chrám Santa Maria delle Grazie byl vystavěn v letech 1466 – 1490 G. Solarim. V roce 1492 k němu Bramante připojil hlavní průčelí a skvělou renesanční apsidální tribunu s bílou kupolí a přilehlou křížovou chodbou. Chrám není nijak významný svou architekturou, přesto je známý po celém světě a proudí sem davy turistů. Víte proč? Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších obrazů mistra Leonarda da Vinci – Poslední večeře Páně.

Chrám Santa Maria delle Grazie

Chrám Santa Maria delle Grazie

Vedle chrámu Santa Maria delle Grazie objevíte vstup do refektáře někdejšího dominikánského kláštera, na jehož zdi se nalézá proslulá freska Poslední večeře Páně. Jen málo obrazů je tak známých jako toto dílo Leonarda da Vinciho. Zachycuje okamžik, kdy Kristus sděluje svým následovníkům, že jeden z nich ho zradí.

Počítejte s tím, že pokud se sem budete chtít podívat, musíte si zarezervovat místo v dostatečném předstihu. O prohlídku je velký zájem a místa jsou každý den významně omezena!

Obraz Poslední večeře Páně

Leonardo v tomto případě zamítl běžnou techniku fresky, místo toho nanesl barvy na omítku krytou sádrovými vrstvami. Výsledek se vyznačuje neobyčejnou jemností, avšak rychle podléhá zubu času. Barva oprýskává a restaurování není dost úspěšné. V současnosti chrání malbu systém filtrů.

Obraz Poslední večeře Páně

Obraz Poslední večeře Páně

Poslední Večeře je umělecké dílo, které je plné gest a pohybů. Všech dvanáct apoštolů totiž velmi živě a temperamentně diskutuje. Na levém konci stolu vidíme, kterak Bartoloměj velmi rozčileně vstává ze židle. Vedle Bartoloměje je pak Jakub mladší a Ondřej, kteří překvapeně zvedají ruce. Učedník Petr rovněž vstává ze židle a velmi nahněvaně se dívá do středu obrazu. Před Petrem je samotný zrádce Jidáš Iškariotský, který se zděšeně zaklání. Jidáš sedí vedle Jana, který je jako jediný učedník v naprostém klidu. Rovněž v klidu je samotný Ježíš, který je namalován do středu celého výjevu. Na druhé straně od Ježíše jsou pak další učedníci. Vidíme tam pochybujícího Tomáše, Jakuba staršího, Filipa, Matouše, Tadeáše a Šimona.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chrám Santa Maria delle Grazie

Zaujal vás náš článek o destinaci Chrám Santa Maria delle Grazie v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Chrám Santa Maria delle Grazie nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!