Lyžařské středisko Aprica leží v italském regionu Lombardie. Nedávno bylo propojeno se střediskem Baradelo a rozšířilo se tak o dvě moderní čtyřsedačkové lanovky a 15 kilometrů sjezdových tratí.

Zdejší sjezdovky jsou určeny všem typům lyžařů, propojeny jsou vleky a mají nejrůznější délku.

V 70. a 80. letech 20. století patřil resort Aprica k absolutní světové špičce. Dnes se řadí mezi středně velká střediska Itálie. Požadavkům nejnáročnějších návštěvníků již nevyhovuje vybavenost ubytovacích kapacit, i když i to se postupně vylepšuje.

Aprica

Aprica

Co nabízí Aprica

Lyžuje se zde na severních svazích nad městečkem a sněhová děla udržují kvalitní sněhové podmínky až do konce dubna.

Celkem se tu nachází 42 kilometrů tratí, z toho 19 modrých, 13 červených a 10 černých. Sjezdovky jsou obsluhovány 14 vleky, 2 kabinkovými a 7 sedačkovými lanovkami, o přepravní kapacitě 24 tisíc osob za hodinu.

Více jak 80% sjezdovek je pravidelně uměle zasněžováno a všechny jsou upravovány.

Pro děti je určena široká sjezdovka na úpatí svahu, kde se dají využít pojízdné koberce.

V oblasti Baradello byl ve výšce 1800 metrů vybudován snowpark s překážkami, skoky a raily.

V nabídce nechybí skiservis, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařská i snowboardová škola i úschovna. V části Magnolta můžete využít krytý bazén.

Ubytování se nabízí na okraji Apricy v moderních hotelových komplexech francouzského stylu. Některé hotely jsou v bezprostřední blízkosti sjezdovek a téměř všechny jsou v jejich pěším dosahu.

V Aprice se nachází dostatek restaurací, barů a občerstvení s kvalitní kuchyní. Milým překvapením pro návštěvníky budou relativně nízké ceny jak za jídlo, tak i za ubytování.

Mapa Aprica

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Aprica s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Aprica

Mapa Aprica

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Aprica

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Aprica? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Aprica nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!