Campodolcino je malé městečko v severní Lombardii s přibližně 1100 obyvateli. Leží nedaleko hranic se Švýcarskem na poměrně frekventované silnici mezi italskou Chiavennou a hraničním přechodem Splügenpass. V minulosti tudy procházela stará obchodní stezka nazývaná Via Spluga.

Campodolcino Campodolcino

© Losanna94, www.wikimedia.org

Via Spluga

Via Spluga byla před 2000 lety hlavní spojnicí mezi Itálií a Švýcarskem. Proudily po ní davy lidí a pomocí mezků se přepravovalo obrovské množství zboží. Stezka vede krásnou krajinou a v současnosti je vyhledávána milovníky přírody a pěšími turisty. Začíná na švýcarsko – italském pomezí v městečku Thusis a vede přes soutěsky Viamala a Roffla. Je 65 kilometrů dlouhá a v některých částech vede přímo po bývalé obchodní stezce.

Via Spluga vede dále do městečka Monte Spluga, kolem přehradní nádrže Splügensee (Lago di Montespluga) a pokračuje až do Chavenny. Z cesty můžete také sejít do malebné vesničky Valle San Giacomo a okusit chutnou italskou kuchyni.

Zajímavosti Campodolcino

Samotné středisko je poklidným horským městem v nadmořské výšce 1071 metrů. Umožní vám poznat typický italský venkov s pohodovou atmosférou.

Městečko Campodolcino v létě

Městečko Campodolcino v létě

V části nazývané Prestone byla ve 30. letech minulého století vybudována přehrada. Kolem přehradní nádrže vede příjemná pěší zóna.

Mapa lyžařského areálu u Campodolcino

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Campodolcino s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Campodolcino

Mapa Campodolcino

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Campodolcino

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Campodolcino je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Campodolcino či Last minute nabídek do Itálie.