Díky malebnému přístavu a pestrobarevným domům je městečko Vernanza považována za nejhezčí obec Cinque Terre. Její jméno se zřejmě vztahuje k vínu Vernaccia. Malým údolním zářezem sestupují řady domů až k hladině moře. Střeží je okrouhlá strážní věž.

Vernazza

Vernazza

Nejkrásnějším místem tohoto architektonického „ansámblu“ je roztomilé malé náměstí u přístavu, jehož idylickou atmosféru podtrhují rybářské čluny, podloubí a typické restaurace se zahrádkami na chodnících.

Vernazza si i ve vrcholné sezoně dokáže uchovat typickou středomořskou uvolněnost a útulnost.

Zajímavosti města Vernazza

Santa Margherita di Antiochia

Vchod do románského farního kostela Santa Margerita di Antiochia se kvůli nedostatku prostoru nachází velmi neobvykle v apsidě. Do temného trojlodního interiéru vede několik schodů.

Santa Margherita di Antiochia

Santa Margherita di Antiochia

Všimněte si barokního oltáře, který je posledním pozůstatkem barokizace kostela. Ve 20. století byl totiž kostel přestavován zpět do původní podoby. Charakteristický je trapézový půdorys kostela a osmiboká zvonice, vysoká 40 metrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vernazza

Zaujal vás náš článek o destinaci Vernazza v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Vernazza nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!