V přístavech kotví pestrobarevné čluny, úzké domky natěsnané na sobě, obloukové brány, strmá schodiště a navíc krásy okolní přírody způsobily, že oblast Cinque Terre patří více než dvě desetiletí k povinným zastávkám při dovolené v Ligurii ne-li v Itálii obecně. Vesničky Riomaggiore, Corniglia, Manarola, Vernazza a Monterosso al Mare – to je pět vesniček jako z obrázkové knížky a místa, která patří mezi nejznámější a nejfotogeničtější v celé Itálii.

Cinque Terre - městečko Vernazza

Cinque Terre – městečko Vernazza

Toto jedinečné území plné zálivů a malých pláží je pokryté zídkami, které vytváří terasy pro pěstování vinné révy, typické budovy, středověké vesničky, svatostánky a panoramatické horské stezky.

Od roku 1997 je Cinque Terre zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Bylo také vyhlášeno Italským národním parkem a Chráněnou mořskou oblastí.

Cinque Terre večer

Cinque Terre večer

Ve vrcholné sezoně se však doporučuje raději se této oblasti vyhnout. Tento jen několik málo kilometrů dlouhý úsek pobřeží je v té době zcela v rukou turistů. Pláže a pěší stezky jsou přeplněné, hotely obsazené do posledního lůžka. Ideální doba pro návštěvu nastává na jaře a na podzim. A pokud vysloveně hledáte klid a samotu, pak vám nezbude, než sem zavítat v zimě, protože jinak je Cinque Terre místem sice krásným, ale jen pokud si člověk odmyslí davy lidí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cinque Terre

Klikněte pro zobrazení nabídky Cinque Terre: zájezdy nebo Cinque Terre: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Cinque Terre!