V městečku Manarola sestupují řady barevných vícepatrových rybářských domů na dvou skalních útesech až dolů k moři, což je typické pro všechna městečka oblasti Cinque Terre. Ještě před několika desetiletími byly obě poloviny obce odděleny říčkou Groppo. Pak ale bylo řečiště zakryto a jedenáct původních mostů nahradila dnešní hlavní ulice. Křivolaké uličky a schodiště, vedoucí k jednotlivým domům, vytvářejí spletité bludiště, které přímo vybízí k objevení.

Manarola

Manarola

Turisté zde mohou obdivovat hlavní náměstí, gotický kostel San Lorenzo a hrad, postavený na obranu proti pirátům. O Vánocích zde můžete spatřit nádherný betlém. 10. srpna místní slaví svátek sv. Vavřince – koná se večerní průvod ulicemi.

Západ Slunce v Manarole

Západ Slunce v Manarole

Zajímavosti města Manarola

Chiesa di San Lorenzo

Farní kostel San Lorenzo v Manarole s nápadnou samostatně stojící zvonicí – bývalou strážní věží – pochází ze 14. století.

Chiesa di San Lorenzo

Chiesa di San Lorenzo

Na fasádě upoutá pozornost především mramorová rozeta a gotický portál s lomeným obloukem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Manarola

Láká vás Manarola? Hledáte-li zájezdy do destinace Manarola, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Manarola, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.