Úsek italského pobřeží mezi městy Alassio a Savonou je v turistických průvodcích často označován jako Riviera delle Palme – Riviéra palem. Je to jistě lákavý název, vždyť palmy na pobřežních promenádách jsou nejkrásnější perly jihu a navozují představu slunce, tepla i klidných dní.

Palmová riviéra v Ligurii

Palmová riviéra v Ligurii

Nejznámějšími letovisky této riviéry jsou Finale Ligure a Alassio. Finale Ligure působí navzdory zřejmé turistické infrastruktuře celkem sympaticky, rovněž Alassio se díky pěkné písečné pláži a malebnému starému městu už léta těší velké oblibě. Pokud dáváte přednost menším a klidnějším místům, pak si vyberte raději Laiguegliu, Noli nebo Varigotti.

Hlavní město provincie Savona je navzdory své velké minulosti pro delší dovolenou spíše nevhodné.

Palmová riviéra - Riviera delle Palme

Palmová riviéra – Riviera delle Palme

Riviéra palem nezklame ani milovníky kultury. Například Albenga se může pochlubit nejen středověkými šlechtickými obytnými věžemi a výstavním dómem, ale i jedinou pozdně antickou památkou – baptisteriem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Riviera delle Palme

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Riviera delle Palme je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Riviera delle Palme či Last minute nabídek do Itálie.