Finale Ligure ve skutečnosti tvoří tři rozdílné čtvrti: dvě pobřežní letoviska Finale Marina a Finalpia a vnitrozemské Finalborgo, ležící 2 kilometry od pobřeží. Zatímco Finalpia je celkem turisticky nezajímavá, Finale Marina je rozvinuté letovisko s pěknou pláží, dlouhou promenádou a roztomilými uličkami, které vybízejí k večerní procházce.

Finale Ligure

Finale Ligure

Historicky významnější je Finalborgo: starodávné dlážděné uličky, lemované šlechtickými paláci, se křižují na poklidných náměstích a vytvářejí obraz neobyčejně pěkné vesničky, která však žije skutečným všedním životem.

Na své si zde přijdou lezci všech kategorií, protože Finale Ligure je gigantická vápencová oblast s možnostmi lezení všeho druhu, která je populární napříč celou Ligurií.

Skály v okolí Finale Ligure

Skály v okolí Finale Ligure

Finale Ligure má pěkné historické centrum s hradem Castelfranco, barokním kostelem San Giovani Battista a impozantním Vítězným obloukem.

Třetí týden v srpnu se tu konají oslavy Viaggio nel Medioevo. V historickém centru probíhá promenáda místních obyvatel v dobových kostýmech, po večerech se hrají různé hry, seznámíte se i s ukázkami středověkých řemesel.

Vítězný oblouk ve Finale Ligure

Vítězný oblouk ve Finale Ligure

V okolí města můžete navštívit i jeskyně obydlené již v paleolitu a neolitu. Například v Caverna delle Arene Candide byla nalezena kostra pravěkého chlapce.

Zajímavá místa Finale Ligure

Museo Civico del Finale

Městské muzeum Museo Civico del Finale v bývalém dominikánském klášteře sv. Kateřiny (Santa Caterina) uchovává četné archeologické nálezy, dokumentující osídlení tohoto pobřeží od pravěkých dob přes římský starověk až po středověk.

Museo Civico del Finale

Museo Civico del Finale

Vystaveny jsou fosílie, kamenné nástroje a hliněné předměty z neolitu, nádoby z doby bronzové a velké množství římských mincí, které svědčí o intenzivním obchodu.

Hrad Castelfranco

Kostel San Giovani Battista

Vítězný oblouk

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Finale Ligure

Zaujal vás náš článek o destinaci Finale Ligure v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Finale Ligure nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!