Návštěva města Albenga je bezpochyby kulturně-historickým vrcholem pobytu na celé Rivieře di Ponente (květinové riviéře). Město poznáte už z dálky díky charakteristickým vysokým rodovým věžím, které jsou kamennými symboly šlechtického původu a společenské úrovně svých někdejších majitelů.

Albenga

Albenga

Navzdory těmto a několika dalším kulturním zajímavostem nechává většina turistů Albengu zcela neoprávněně stranou svého zájmu. Nejzřejmějším důvodem je fakt, že ačkoliv se město rozkládá jen pár set metrů od pobřeží, nevlastní žádné atraktivní pláže – ty jsou totiž od historického centra odděleny nevzhlednou železniční tratí.

Zajímavosti města Albenga

Duomo San Michele

Dnešní katedrála Duomo San Michele vznikla kolem roku 1270 na místě raně křesťanské baziliky, přičemž na její stavbu byly použity části předchozí románské stavby. Časem byla katedrála barokizována, barokní prvky však byly z větší části, až na portál, odstraněny.

Katedrála Duomo San Michele

Katedrála Duomo San Michele

Exteriér biskupského kostela zaujme především krásnou proporcionální gotickou věží z pálených cihel. Interiér trojlodní baziliky má charakter raně gotický, krypta pochází pravděpodobně ještě z karolinské doby.

Museo Civico Ingauno e Battistero

Palazzo Vecchio s 60 metrů vysokou věží Torre del Comune přechovává v přízemí sbírky městského muzea Museo Civico Ingauno e Battistero.

Museo Civico Ingauno e Battistero

Museo Civico Ingauno e Battistero

Je přístupný pouze v rámci vedené prohlídky, jejíž součástí je rovněž návštěva baptisteria. K vidění je zde malá sbírka nápisů, soch a několik sarkofágů, a taktéž freska, domněle od Canavesia.

Baptiserium Albengy

Baptisterium Albengy, které sousedí s Palazzo Vecchio ve městě Albenga, je díky pozdně antické mozaice nejvýznamnější raně křesťanskou stavbouLigurii. Pečlivost, s jakou byla stavba této křestní kaple provedena, svědčí o velikém významu křestního rituálu pro křesťanskou komunitu již v raném 5. století.

Baptiserium Albengy

Baptiserium Albengy

Osmiboký půdorys baptisteria působí harmonicky a šíří slavnostní atmosféru. Uprostřed stojí románská křestní nádržka. Veliký umělecko-historický význam má modro-zlatá byzantská nástěnná mozaika v severozápadním výklenku – dvanáct hroznů lemuje Kristův monogram.

Interiér baptiseria v Albenze

Interiér baptiseria v Albenze

Museo Diocesano

Diecézní muzeum Museo Diocesano v biskupském paláci představuje sakrální umění, rukopisy a liturgické předměty pocházející z několika staletí.

Museo Diocesano

Museo Diocesano

Museo Navale Romano

Hlavní atrakci muzea Museo Navale Romano představuje asi tisíc amfor, které byly při záchranných akcích v letech 1950 a 1962 vyzdviženy z trupu římské lodi, jež se začátkem 1. století potopila před břehy Albengy – i s 250 tisíci litry vína (ej, jaká škoda!).

Museo Navale Romano

Museo Navale Romano

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Albenga

Zaujal vás náš článek o destinaci Albenga v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Albenga nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!