Nejúchvatnější pohled na Tropeu se naskýtá od moře – nad pruhem bělostného písku se vypínají skalní stěny, na něž plynule navazují zdi starých městských paláců. Pohledy jako z katalogů se nabízejí taktéž ze zachovalého starého města na tyrkysové moře a poutní kostelík Santa Maria dell´Isola. Není divu, že Tropea patří k nejoblíbenějším letoviskůmKalábrii. Pod městem se rozprostírá krásná 4 kilometry dlouhá písečná pláž oddělená od skalní stěny. Typickou scenérii vytváří skalisko San Leonardo a půvabný ostrůvek Santa Maria, spojený s pevninou. Dvanáct kilometrů jižně od Tropey objevíte skalnatý mys Clapo Vaticano, jenž obklopuje písečné romantické zátoky.

Tropea

Tropea

Už od středověku si město dokázalo udržet nezávislost. Mělo svůj vlastní parlament a nebylo podřízeno žádnému feudálnímu pánovi kromě krále. Tato privilegia přitáhla do města urozené šlechtice a podnikavé obchodníky, jejichž paláce s reprezentativními portály ještě dnes lemují ulice. Ve městě se zachovalo nepřeberné množství historických památek – například normanská katedrála z 11. století, kostel sv. Marie vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu s příkrým schodištěm, kostel sv. Františka z Assisi a mnoho jiných kostelů, kaplí a paláců. Ve spleti křivolakých uliček najdete příjemné restaurace, ale také bezpočet obchodů se suvenýry.

Letovisko Tropea v Kalábrii

Letovisko Tropea v Kalábrii

Ke spokojenosti návštěvníků přispěje i mnoho zábavních podniků a restaurací s krajovými specialitami. Vítanou atrakcí se stal velký aquapark v Zambrone nebo výlet na Liparské ostrovy, které jsou z Tropey dobře viditelné.

Zajímavosti města Tropea

Katedrála (Cattedrale di Tropea)

Rozsáhlé restaurační práce provedené počátkem 20. století vrátily kostelu (Cattedrale di Tropea) jeho středověkou podobu. Bohatě zdobené arkády s lomenými oblouky jsou na některých místech vykládány barevnými kameny. Gotickým portálem se vchází do vnitřního prostoru strohé baziliky, zcela zbaveného barokních prvků.

Katedrála (Cattedrale di Tropea)

Katedrála (Cattedrale di Tropea)

V hlavní apsidě visí obraz „Madonna della Romania“. Dřevěná tabule ze 14. století, připisovaná Giottově škole, nahrazuje ztracenou byzantskou ikonu uctívané sv. Panny Marie.

Santa Maria dell´Isola

Benediktinská svatyně Santa Maria dell´Isola byla založena již ve středověku na osamělé pískovcové skále, jež byla původně samostatným ostrovem.

Santa Maria dell´Isola

Santa Maria dell´Isola

Dnes je tento poutní kostel hlavní dominantou a znakem města Tropea. Následkem zemětřesení, tureckých útoků a restauratérských prací se však dnešní kostel už jen málo podobá původní středověké stavbě.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Tropea

Klikněte pro zobrazení nabídky Tropea: zájezdy nebo Tropea: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Tropea!