Nádherné pláže v blízkosti městečka Isola di Capo Rizzuto udělaly z poloostrova jižně od Crotone Mekku turistů. Na ochranu stále ještě nedotčeného pobřeží a jedinečného podmořského světa byla roku 1991 zřízena rezervace Riserva Naturale Marina.

Hrad v Isola di Capo Rizzuto

Hrad v Isola di Capo Rizzuto

Díky svým žlutozlatavým plážím a výhledem na aragonský zámek se v letních měsících mění kdysi skrovná rybářská obec Le Castella v bouřlivé prázdninové středisko. V září se opět vrací klid.

Zajímavosti Isola di Capo Rizzuto

Castello Aragonese (Aragonská tvrz)

Poté, co se Andrea Carafa ujal své vlády na hrabstvím v Santa Severina, nechal roku 1521 postavit na pískovcovém ostrůvku hrad Castello Aragonese (Aragonská tvrz), z něhož by lépe čelil rostoucímu tureckému nebezpečí. Tato nejsilnější bašta v řetězci pobřežních opevnění však nezvládla ani svou první zkoušku ohněm. Dne 29. dubna 1536 musela kapitulovat před obávaným korzárem Khair-ad-Dinem Barbarossou.

Castello Aragonese (Aragonská tvrz)

Castello Aragonese (Aragonská tvrz)

Mezi odvlečenými zajatci byl také Giovan Dionigi Galeni Occhiati, jenž po svém zajetí přestoupil k islámu a získal uznání. Jako sultánův admirál začal brzy sám loupit a šířit hrůzu podél kalábrijského pobřeží. Přesto město postavilo svému slavnému a obávanému rodáku na náměstí pomník.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Isola di Capo Rizzuto

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Isola di Capo Rizzuto je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Isola di Capo Rizzuto či Last minute nabídek do Itálie.