Velkolepá krajina zbrázděná hlubokými propastmi, protkaná jeskyněmi s termálními prameny, také věhlasná svatyně i turistické pěšiny – to by měly být dostatečná důvody k návštěvě malého města Cerchiara di Calabria na východním výběžku Národního parku Pollino.

Cerchiara di Calabria

Cerchiara di Calabria

Ke Grotta delle Ninfe se dostanete po silnici do Cerchiary. Zdejší teplé prameny vyhledávali již antičtí rozkošničtí Řekové ze Sybaris (dnešního Sibari)

Zajímavosti města Cerchiara

Santuaria Santa Maria delle Armi

Pokud budete z městečka Cerchiara pokračovat ještě 12 kilometrů vzhůru do hor, přivítá vás v nadmořské výšce 1015 metrů Santuaria Santa Maria delle Armi. V byzantské době tu byla poustevna basiliánských mnichů, v 15. století byl před jeskyněmi postaven katolický kostel.

Santuaria Santa Maria delle Armi

Santuaria Santa Maria delle Armi

Stejně jako dříve putují zástupy poutníků ke skalní podobizně Matky boží. 25. dubna se zde každoročně koná velké procesí na její počest.

Grotta delle Ninfe (jeskyně nymf)

32°C teplá sirnatá voda pramení v jeskyni Grotta delle Ninfe (jeskyni Nymf) a je následně svedena do nádržky. Jde o velmi příjemné léčivé koupání v přírodním prostředí.

Grotta delle Ninfe

Grotta delle Ninfe

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cerchiara di Calabria

Dovolená Cerchiara di Calabria je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Cerchiara di Calabria a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!