Městečko Peschici leží v Národním parku Gargano na stejnojmenném poloostrově na skále nad Jaderským mořem. Žije zde přibližně 4400 stálých obyvatel. Městečko bývá označováno za nejhezčí město na poloostrově Gargano v italském regionu Apulie (Puglia).

Město Peschici na poloostrově Gargano

Město Peschici na poloostrově Gargano

První zmínky o osadě pochází z 9. století a údajně bylo osídleno Slovany. Do 11. století bývalo cílem častých nájezdů Saracénů. V roce 1154 zde vládli Normané, později vláda přešla do rukou Aragonců. V roce 1567 se začalo stavět deset věží kolem pobřeží, na obranu proti Turkům. Některé z věží stojí dodnes – například Torre di Monte Pucci.

Peschici

Peschici

Zajímavosti Peschici

Staré město protínají křivolaké uličky, průchody, malá náměstí a bílé domy, typické pro tento region. Z přístavu vede do města 246 schodů. Do centra se vstupuje kamennou bránou. Najdete zde typické obchůdky s místními produkty, suvenýry, kavárny a restaurace. Hlavním centrem starého města jsou uličky okolo náměstí Piazza del Popolo.

Piazza del Popolo

Piazza del Popolo

Na nejvyšším místě se nachází kostel Sant´Elia Profeta. Na výběžku nad mořem se tyčí hrad Castello del Recinto Baronale s Museo degli Strumenti di Tortura (Muzeum útrpného práva).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Peschici

Klikněte pro zobrazení nabídky Peschici: zájezdy nebo Peschici: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Peschici!