V létě živé letovisko poloostrova Gargano, v zimě ospalé hnízdo na špičce poloostrova. Městečko Vieste se rozkládá na úzké skalnaté ostruze a jeho dějiny sahají až do 10. století před naším letopočtem. S několika místními pamětihodnostmi však budete rychle hotovi, není jich tady totiž ani mnoho a nejsou ani nijak extra významné, takže jejich prohlídka je spíše rychlovka a zvládnete je bez problému v rámci procházky po městě.

Vieste

Vieste

Zajímavosti ve Vieste

Z římského období pochází zbytky městských hradeb. V centru se mezi vápnem obílenými domy vypíná k nebi katedrála, založená v 11.století a přestavěná v 19. století. Fridrich II. tu ještě zanechal kastel, ale ten se po základní přestavbě prezentuje jako pevnost z konce 16. století.

Podvečer ve Vieste

Podvečer ve Vieste

Skutečný symbol Vieste nestvořila ruka člověka, ale vítr a vlny. Jedná se o 20 metrů vysoký, legendami opředený skalní monolit „Pizzomunno“, vystupující z moře ve stejnojmenné zátoce.

Skalní monolit Pizzomunno

Skalní monolit Pizzomunno

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vieste

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Vieste? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Vieste nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!