Zimní areály italského regionu Friuli-Venezia Giulia se nachází ve východních Dolomitech, konkrétně ve Furladských a Julských Alpách.

Areály nabízí všechny možnosti lyžování. Můžete se zde oddávat sjezdům na méně náročných sjezdovkách, avšak jsou zde i svahy vyznačující se velkou příkrostí. Pokud by vás nebavilo lyžování na přeplněných sjezdovkách, vyzkoušejte možnosti lyžování v nerušené přírodě okolo horských masivů.

Zimní střediska Friuli-Venezia Giulia (zde Monte Santo di Lussari)

Zimní střediska Friuli-Venezia Giulia (zde Monte Santo di Lussari)

Region Friuli-Veneia Giulia se chlubí pěti hlavními zimními středisky. Nejznámější je Tarvisio a následují Sella Nevea, Ravascletto-Zoncolan, Forni di Sopra a Piancavallo.

Ve všech střediscích se můžete kvalitně a příjemně ubytovat. Zimní sezona tu trvá od prosince do března.

Resorty nabízí celkem 120 kilometrů upravených svahů. V žádném z nich nenarazíte na velkou přelidněnost, což ve známých italských střediscích obvykle bývá docela problém. Každý lyžař nebo snowboardista si v lyžařských střediscích regionu Friuli-Venezia Giulia najde své místo. V sezoně je zde vždy dostatek sněhu ať přírodního či umělého.

Celkovou představu dokresluje dalších 100 kilometrů upravených běžeckých tratí v nádherné přírodě.

Lyžařské terény jsou lákavé kromě jiného i proto, že na italské straně Alp bývá obvykle příjemnější počasí, jelikož jsou otevřeny k jihu, na rozdíl od alpských regionů v Rakousku a Německu, kde jsou obráceny k severu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Máme pro vás aktuální zájezdy do Itálie a taky řadu Last minute dovolených v Itálii. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená v Itálii se vám bude líbit!