Polignano a Mare se rozkládá směrem z Bari do Brindisi na rozeklaných útesech s jeskyněmi, mnohé dosažitelné jen na člunu. Dalo by se říci, že vášniví obdivovatelé památek zde nenajdou nic mimořádného, neboť i katedrála z pozdního 13. století prošla nesčetnými přestavbami.

Polignano a Mare stojí na skaliscích

Polignano a Mare stojí na skaliscích

Městečko tak zůstává hlavně prázdninovým letoviskem, které láká především krásným mořem a lenošením. Je zde však jedna zajímavost, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít – jeskyně Grotte di Castellana, která patří mezi největší a nejkrásnější jeskyně v Itálii.

Polignano a Mare

Polignano a Mare

Zajímavosti města Polignano a Mare

Grotte di Castellana

Jedna z nejkouzelnějších cest po okolí vás zavede k obci Castellana Grotte, vzdálené jen 15 kilometrů od Polignano a Mare. Vesnička má sice malebné centrum, ale ještě zajímavější je její okolí. Nachází se tu krápníková jeskyně, Grotte di Castellana. Tento gigantický pohádkový svět v hloubce 60 metrů stvořila před dávnými věky podzemní řeka.

Grotte di Castellana

Grotte di Castellana

Ani za nejparnějších dnů nevystoupí teploměr mezi bizarními vápencovými útvary nad 15°C. Nával turistů před touto 2 kilometry dlouhou, v Itálii nejrozsáhlejší a nejkrásnější krápníkovou jeskyní je obrovský.

Stalaktity v Grotte di Castellana

Stalaktity v Grotte di Castellana

Prohlídky se konají každou celou hodinu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Polignano a Mare

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Polignano a Mare je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Polignano a Mare či Last minute nabídek do Itálie.