O tom, jak putovaly dějiny přímořským městečkem Biscéglie mezi městy Molfetta a Trani, vypovídají poměrně zachovalé pozůstatky normanského kastelu, jenž zanikl v 16. století, a četné zajímavé kostely.

Biscéglie

Biscéglie

Zajímavosti Biscéglie

Cattedrale di San Pietro e Paolo

Katedrála Cattedrale di San Pietro e Paolo byla ve městě Biscéglie založena roku 1073 a ve 13. století od základů přestavěna. Především vás zaujme dekorativní baldachýn nesený sloupy.

Cattedrale di San Pietro e Paolo

Cattedrale di San Pietro e Paolo

Chiesa Sant’Adoeno

Kostel Chiesa Sant’Adoeno z 11. století ve městě Biscéglie převzal jméno od patrona normanských rytířů: Adoena Dado, který byl v 7. století biskupem v Rouenu. Sochu světce najdete pod rozetovým oknem na průčelí.

Chiesa Sant'Adoeno

Chiesa Sant’Adoeno

Chiesa Santa Margherita

Románský kostel Chiesa Santa Margherita ve městě Biscéglie s pravoúhlým půdorysem, nad kterým se klene středová kopule, patří k několika málo jednokopulovým kostelům v Apulii.

Chiesa Santa Margherita

Chiesa Santa Margherita

Kostelík je schován v ulici mezi domy za bránou. Je snadné jej minout.

Dolmen u Biscéglie

Vydáte-li se po okresní silnici na Corato a po 4 kilometrech odbočíte na Chiancu, dostanete se zhruba po jednom kilometru k jednomu z nejlépe zachovaných dolmenů Itálie. Dolmen u Biscéglie byl objeven v roce 1909 a pochází z rané doby bronzové. Vztyčené kameny vysoké 1,8 metru nesou desku o rozměrech 3,85 x 2,40 metru.

Dolmen u Biscéglie

Dolmen u Biscéglie

Před dolmenem se nachází původně zastřešená chodba dlouhá 7,60 metru, jež byla tajným přístupem do pohřební komory.

Museo Civico Archeologico

Sbírky muzea Museo Civico Archeologico ve městě Biscéglie, zpřístupněné až v roce 1975, zahrnují exponáty od doby železné a nálezy z Grotta di Croce staré asi 40 tisíc let.

Museo Civico Archeologico

Museo Civico Archeologico

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Biscéglie

Zaujal vás náš článek o destinaci Biscéglie v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Biscéglie nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!