Malé město Molfetta s největší konzervárnou na ryby v Itálii se právem chlubí atraktivním starým městem, které bylo doslova v posledním okamžiku zachráněno před zánikem a v nejlepším smyslu slova revitalizováno. Nejživěji je každé odpoledne na rybím trhu v malebném přístavu.

Molfetta

Molfetta

Zajímavosti města Molfetta

Duomo di San Corado

Při položení základního kamene v roce 1150 stál „Starý dóm“ dnes známý jako Duomo di San Corado, podobný katedrále v Trani, osamoceně přímo u moře, v přiměřené vzdálenosti od nábřežní fronty domů. V pozdějších letech se k němu přiblížila městská zástavba do té míry, že tento největší románský kupolový kostel Apulie, pozoruhodný třemi různě vysokými polygonálními kupolemi, podpíraný ze stran dvěma vysokými věžemi, již nepůsobí tak impozantním dojmem.

Duomo di San Corado

Duomo di San Corado

Duomo Vecchio San Corrado je typickým příkladem apulijského kupolovitého kostela. O jednotlivých fázích stavebních proměn vypovídá vnitřek dómu, v němž se prolínají románské, byzantské a orientální prvky. Oltář je například ozdoben románskými reliéfy, podstavec křtitelnice nese stopy arabského vlivu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Molfetta

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Molfetta, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!