Asi 100 kilometrů od Bandar Lampungu se rozkládá národní park Way Kambas. Je vůbec nejstarší rezervací v Indonésii. Pokrývá 1300 km2 plochy podél stejnojmenné řeky v provincii Lampung v jižní části Sumatry. Park byl založen v roce 1937, ovšem za národní park byl prohlášen až roku 1978.

Žije zde zhruba 200 divokých slonů sumatérských (Elephas maximus sumatrensis), který se vyskytuje pouze na Sumatře a Kalimantanu a je poddruhem slona asijského. V parku najdete sloní centrum, kde jsou pořádány výlety na slonech.

Dalším, velmi vzácným a endemicky vyskytujícím se tvorem, je ve Way Kambas nosorožec sumaterský. V parku proto působí rehabilitační centrum Sumatra Rhino Sanctuary pro nosorožce chované v zajetí, založené v roce 1995. Nosorožci, kteří byli dříve drženi v zajetí, se zde postupně seznamují s jejich přirozeným prostředím ve snaze o zlepšení jejich rozmnožování. Zdejší zaměstanci se pak snaží o navrácení nosorožců do volné přírody v naději na jejich úspěšný chov. Odhaduje se, že zde žije dvacet zástupců tohoto ohroženého druhu.

Národní park Way Kambas

Národní park Way Kambas

Oblast kolem Way Kanan, patřícího do národního parku, je také hojně navštěvovaná milovníky ptactva. Žije zde totiž velmi vzácná kachna bělokřídlá a čáp černý (ciconia stormi). Kromě těchto chráněných druhů zvířat zde také žije tygr sumaterský, tapýr, rudý vlk (dhoul), či marabu jávský. Velmi pestrá je také zdejší flora. Najdete zde například šedý nebo žlutý mangovník, palmu nipa či ramin.

Jak národní park Way Kambas navštívit

Autobus jede z terminálu Rajabasa v Bandar Lampung směrem na Way Jepara. Vystupte u kamenného slona v Rajabasa Lama Village ve Way Jepara a odtud vás už do Way Kakan nebo sloního výcvikového centra zaveze ojek nebo mototaxi. Sloní centru slouží také jako vstupní brána parku.

Povolení vstupu do národního parku lze získat u brány, případně jej získáte na velitelství v Bandar Lampung (Balai Konservasi Sumber Daya Alam 11). Kanceláře jsou půl kilometru do kopce od autobusového nádraží Rajabasa Lama na levé straně – hledejte další kamennou sochu slona. Zaměstnanci kanceláří jsou velmi ochotní a podají vám potřebné informace o národním parku Way Kambas.

Prohlídka národního parku Way Kambas vám zabere celý den a svezete se jak na slonech tak i na kanoi po Sungai Way Kanan a okolních řekáchCelodenní výlet do Way Kambas stojí kolem $170 na osobu, což není zrovna málo, ale rozhodně to stojí za to.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Way Kambas

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Way Kambas, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!