Danau Gunung Tujuh je nejvýše položené vulkanické jezero v jihovýchodní Asii. Rozkládá se na ostrově Sumatra stejnojmenné hoře se sedmi vrcholy (název v překladu znamená „jezero sedmi vrcholů“), z nichž byly lidskou nohou zdolány pouze tři. Nejvyšší vrchol je známý pod názvem Gunung Kerinci, ovšem na některých místních mapách jej můžete najít pod názvem Gunung Hulu Pura.

Jezero se nachází v nadmořské výšce 1950 m.n.m. a nejvyšší vyrchol hory pak ve výšce 2732 m.n.m. Turisté se k jezeru často vydávají v nočních hodinách a čekají zde na nádherný východ slunce.

Danau Gunung Tujuh Danau Gunung Tujuh

© Life's Journey, https://journalaventure.wordpress.com

Túra na samotné jezero je oblíbená nejen u zahraničních turistů, ale rádi se sem vydávají také domácí návštěvníci a místní středoškoláci. Během tříhodinové cesty se můžete setkat s gibbony a dalšími druhy volně žijících opic.

Jezero Gunung Tujuh je součástí národního parku Kerinci Seblat.

Jak se k Danau Gunung Tujuh dostat

Ideální je přistát na mezinárodním letišti v Padangu a odtud se vydat na 6-8 hodinovou cestu autem či autobusem, který vám ovšem zabere kompletně celý den. Pokud chcete ušetřit čas, pronajměte si auto v Oki transport, který sídlí mezi Sungai Penuh a Bukittinggi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Danau Gunung Tujuh

Zaujal vás náš článek o destinaci Danau Gunung Tujuh v Indonésii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Danau Gunung Tujuh nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Indonésii je skvělá volba!