Kota Manado leží na severovýchodním cípu ostrova Sulawesi. Je hlavním a největším městem provincie Severní Sulawesi. Město má bohatou španělskou, portugalskou i holandskou koloniální historii. Hlavní branou vstupu turistů do regionu je Sam Ratulangi International Airport.

Přímo ve městě stojí turisticky zajímavý buddhistický chrám z 19. století – Ban Hin Kiong.

 

Hlavní náměstí Kota Manado

Hlavní náměstí Kota Manado

Na předměstí Citraland najdete čtvrtou největší sochu Ježíše Krista na světě, tyčící se do výšky padesáti metrů.

Nakoupit se dá na bulváru Piere Tendean.

Zajímavosti v okolí města Kota Manado

Nedaleko města Kota Manado se rozkládá národní park Tangkoko, kde najdete ohrožené druhy vačnatců a makaků.

Turisticky nejatraktivnějším místem v okolí je však ostrov Bunaken a stejnojmenný národní park Bunakem, jehož je ostrov centrem. Zdejší korálové útesy a pestrý podvodní život se stal cílem mnoha vyznavačů potápění a šnorchlování.

Socha Ježíše Krista v Kota Manado

Socha Ježíše Krista v Kota Manado

Dalšími zajímavostmi, které můžete navštívit jsou vulkán Gunung Lokon nedaleko města Tomohon, starobylá pevnost Menteng Otanaha na kopci Lekobalo u města Gorontalo, vulkán Gunung Colo na ostrově Pulau Una Una, vulkán Gunung Klabat na severu ostrova, replika Eiffelovy věže v Bitunku, zámek Otanaha, mešita Masjid Hunto a věž Tower of Majesty ve městě Gorontalo nebo Národní podmořský park Bunaken na severu ostrova.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kota Manado

Zaujal vás náš článek o destinaci Kota Manado v Indonésii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Kota Manado nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Indonésii je skvělá volba!