Mořský národní park Wakatobi pokrývá 1,4 milionu hektarů, z toho 900.000 ha tvoří různobarevné druhy tropických korálových útesů, což z parku dělá místo s nejvyššmí počtem útesů a ryb na světě. Nachází se v tichomořském Coral Triangle, v provincii Jihovýchodní Sulawesi.

Národní park Wakatobi

Národní park Wakatobi

Zdejší ostrovy jsou také největším bariérovým útesem v Indonésii a druhým na světě. Větší je pouze Velký bariérový útes v Austrálii. Velké množství atolů, snadno dostupná potapěčská místa a také bohatý podmořský svět dělají z Wakatobi velmi žádanou destinaci. Žije zde na 942 druhů ryb a 750 druhů korálů z celkem 850druhů světové sbírky.

V mořském národním parku Wakatobi také probíhá neustálý podvodní výzkum. Ideálním obdobím k potápění je březen až prosinec.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Wakatobi

Dovolená Národní park Wakatobi je dobrou volbou pro každého, koho láká Indonésie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Wakatobi a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!