Národní park Bunaken o rozloze 890km2 leží na severu ostrova Sulawesi. Za národní park byl prohlášen roku 1991 a v Indonésii patří mezi první mořské parky. Celých 97% jeho rozlohy tvoří mořské prostředí a pouhé 3% tvoří pevnina, na které je pět ostrovů: Bunaken, Manado Tua, Mantehage, Nain a Siladen.

Národní park Bunaken

Národní park Bunaken

Zdejší vody jsou místy až 1550 metrů hluboké, s viditelností do hloubky až 40 metrů a nejvyšší biodiversitou na světě. Na světě žije 8 druhů zév, z toho 7 z nich najdete na Bunakenu. V parku je na 70 druhů korálů, což je 7x více než například na Havajských ostrovech.

Podmořský svět v národním parku Bunaken

Podmořský svět v národním parku Bunaken

Pokud se rozhodnete národní park Bunaken navštívit, zaplatíte za jednodenní vstupné 6 USD, ovšem pokud byste se zde chtěli vrátit, vyplatí se vám zakoupit si celoroční vstup za 16 USD. Vstupenky si můžete zakoupit buď přímo na Bunakenu, nebo na ostrově Siladen.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Bunaken

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Bunaken: zájezdy nebo Národní park Bunaken: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Bunaken!