Národní park Tangkoko je památkovou rezervací na hoře Tangkoko v okrese Bitung v provincii Severní Sulawesi, asi hodinu jízdy autem od města Manado. Rezervace je zvláště atraktivní pro svou unikátní paletu volně žijících živočichů, které lze v lese běžně pozorovat. Nejčastěji se setkáte s nártouny celebeskými, makaky, ptáky Maleo či zoborožci. Nártouni jsou nejmenšími primáty na světě. S opičkami o velikosti pěsti se setkáte zde a třeba i na filipínském ostrově Cebu. Jsou to noční zvířata, proto pokud je budete chtít vidět na vlastní oči, budete si muset počkat a do parku vyrazit až po setmění.

Národní park Tangkoko

Národní park Tangkoko

Národní park Tangoko sousedí s parkem Batuputih a přírodní rezervací Batuangus.

Tipy a doporučení pro Národní park Tangkoko

Řádně se na výpravu do parku oblečte. Ideální je vzdušné, rychleschnoucí oblečení. Vybírejte světlé barvy, vyvarujte se bílé a červené barvy. Prevencí před bodnutím hmyzem či pijavicemi jsou dlouhé kalhoty a trika s dlouhým rukávem.

Nártoun celebeský v národním parku Tangkoko

Nártoun celebeský v národním parku Tangkoko

Vezměte si s sebou dobrý dalekohled, protože bez něj vám většina místní fauny zůstane ukrytá. Na techniku (ať už dalekohled nebo fotoaparát) si hlavně vezměte nepromokavé obaly, protože místní přeháňky jsou opravdu vydatné.

Procházku parkem doporučuji v co nejmenších skupinkách, dostanete se tak zvířatům blíže a nevyplašíte je.

Rozhodně se vyplatí vyrazit sem s průvodcem, který má trénovaný zrak a ví, kde se zvířata obvykle vyskytují.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Tangkoko

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Tangkoko, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!