Nuku Hiva je největší ostrov Markézských ostrovů ve Francouzské Polynésii. Ostrov je znám také pod názvem Tajuplný ostrov, na kterém najdete spoustu malých zátok. Největší z nich, zátoka Anaho, je lemovaná černým pískem, dalšími jsou zátoky Hatiheu a Aakapaa.

Zátoka na ostrově Nuku Hiva

Zátoka na ostrově Nuku Hiva

Nejvyšší bod ostrova, Tekao, je se svými 1 224 metry v jeho střední části. Na ostrově najdete také vodopád Hakaui Valley, jež je třetím nejvyšším na světě; katedrálu Notre Dame, kde jsou umístěny kamenné a dřevěné sochy z jednotlivých ostrovů a spoustu podvodních jeskyní, kde se ukrývá bohatý podmořský život.

Zajímavostí je, že ostrov Nuku Hiva zrovna neohromuje bohatostí přírody, což je něco, co by v Polynésii asi očekávala většina návštěvníků. Ostrov je totiž z velké částí holý, jsou zde rozsáhlé takřka pouštní oblasti a území, která pokrývá jen nevysoký porost. Zejména z letadla je to skoro až smutný pohled v porovnání s jinými ostrovy Polynésie, které doslova překypují životem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Nuku Hiva

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Nuku Hiva je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Nuku Hiva či Last minute nabídek do Francouzské Polynésie.