Boracay je maličký ostrov ve Visajském souostroví. Pokud mají Filipíny nějakou perlu, je to právě tento ostrůvek.

Nabízí jemný korálový písek, kokosové palmy a nádherné modré moře. Ostrov má několik pláží. Hlavní atrakcí je pět kilometrů dlouhá Bílá pláž s jemným a bílým pískem, kde je soustředěna většina hotelových resortů,  barů a restaurací. Vstup do vody je pozvolný. Boracay patří k  nejoblíbenějším filipínským letoviskům.

Ostrov Boracay

Ostrov Boracay

Boracay je ostrůvek vzdálený asi 300 kilometrů od Manily. Na délku měří 6 kilometrů, na šířku jeden kilometr. Ostrůvek proslavila Bílá pláž dlouhá pět kilometrů, která patří mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Na pláži najdete vše potřebné pro strávení příjemné dovolené, včetně množství restaurací a potápěčských základen. Pláž leží na západním pobřeží. Pozvolný vstup do moře potěší rodiče s malými dětmi.

Krásná pláž na ostrově Boracay

Krásná pláž na ostrově Boracay

Na ostrov se dostanete buď letecky, nebo lodí. Malé loďky připlouvají do přístavu Caticlan s frekvencí po deseti minutách. Velké lodě odplouvají z manilského přístavu a můžete si vybrat jednu ze dvou přepravních společností. První je společnost MBRS, jejíž loď odplouvá jednou týdně, druhá je Negros Navigation, která pořádá sezónní plavby. Její výhodou je skutečnost, že kotví přímo na Boracay, několik mil od Bílé pláže. Plout můžete také trajekty. Vyplouvají z Roxas a připlouvají do Caticalanu. Trajekty jsou vypravovány několikrát denně – první vyplouvá kolem šesté hodiny ranní, poslední okolo 16 hodin odpoledne.

Willyho skála na jedné z pláží Boracaye

Willyho skála na jedné z pláží Boracaye

Boracay je ostrovem s nejznámější filipínskou pláží, ale ještě do nedávné minulosti sem jezdili jen batůžkáři. Nejznámější Bílá pláž se souběžnou promenádou se stala centrem všeho dění na ostrově. Na korálových útesech najdou vyznavači potápění okolo třiceti vhodných potápěčských lokalit.

Oblíbenými se stály i kurzy kitebordingu.

Na západním pobřeží poblíž Balabogu najdete nejhezčí písek, ale moře je zde poměrně mělké. Hlubší vody se nachází na jižním konci. Šnorchlovat se dá na východě ostrova, ale s velkou opatrností, protože zde bývají silné proudy.

Pláže Boracaye jsou často přelidněné

Pláže Boracaye jsou často přelidněné

Boracay bohužel zaznamenal dost velký růst cestovního ruchu a bývá zde v sezoně poměrně plno. Hledáte-li klidnou dovolenou, Boracay pro vás nejspíše nebude tou pravou destinací, nicméně jinak je to opravdu nádherné místo, kde každý může prožít skvělou dovolenou, během které se nebude nudit ani chvíli.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Boracay

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Boracay? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Boracay nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Filipíny, nebudete litovat!