Hlavním lákadlem rybářského městečka Rio San Juan je malinkatá laguna Gri-Gri ležící na nejsevernějším konci Calle Duarte. Lagunu obsahující čerstvou pitnou vodu doplňují nádherné mangrovníky, které lemují zdejší kanály.

Laguna Gri-Gri Laguna Gri-Gri

© Mirko Maier, www.youtube.com/channel/UCKq9O_j23uhku-ztWDT1Rsg

Bohužel se ale na laguně turismus podepsal silným znečištěním, které vyústilo v zákaz koupání v laguně. Stále se zde ovšem můžete projet lodí v rámci organizovaných výletů, které si můžete sjednat na molu na konci vozovky. Plavba trvá zhruba 2 hodiny a vyjde na 40 USD. Její součástí je prohlídka mangrovových hájů, jeskyně Cueva de la Golondrina obývané vlaštovkami či zajímavých skalních útvarů. Nakonec se vydáte podél pobřeží na Playa Caletón, kde budete mít dostatek času zaplavat si. Za poplatek je zde také možné šnorchlovat nebo rybařit.

Laguna Gri-Gri je přístupná také bosou nohou z hotelu Bahía Blanca, odkud vede pěšina až k mangrovovníkům. Pokud chcete vidět volavky slétající se k laguně, vyrazte před setměním, bude to stát za to.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Laguna Gri-Gri

Klikněte pro zobrazení nabídky Laguna Gri-Gri: zájezdy nebo Laguna Gri-Gri: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Laguna Gri-Gri!