Burgas Bay, v jehož srdci se nachází město Burgas, je největším zálivem na bulharském pobřeží Černého moře. Jedná se o 41 km dlouhý záliv s černým pískem, který obsahuje vysoké množství železa, manganu a hořčíku. Ve vodách Burgas Bay je pak ostrov Sv. Anastasia jediným obydleným ostrovem (tedy spíše ostrůvkem, je totiž opravdu malinký).

První lidé obývali ostrov již v době pozdní antiky ve 4. – 6. století. Informace o těchto obyvatelích jsou známy teprve od roku 1973, kdy zde byly prováděny geologické práce, při nichž se našly keramické výrobky z té doby.

Ostrov Sv. Anastasia

Ostrov Sv. Anastasia

 

Na ostrově je klášter pocházející z 15. století. Jedná se o jediný ostrovní klášter v Bulharsku, jehož část se dochovala dodnes. Ve středověku bylo těchto posvátných svatyní více. Jeden klášter byl v Sozopolu, na ostrově St. John, St. Kirik a Julita a ostrově St. Thomas, ale ani jeden z nich se bohužel nepodařilo zachovat.

Klášter v průběhu let několikrát vyhořel a byl také napaden piráty. Tvoří jej malá, ale stabilní kamenná konstrukce, vyztužená dřevěnými podpěrami. Tato nejstarší částí kostela byla později přeměněn na oltář. Mezi ním a pozdějším rozšířením klášterního kostela je pozoruhodný dřevěný ikonostas z roku 1802.

Na ostrově Sv. Anastasia

Na ostrově Sv. Anastasia

Součástí ostrova Sv. Anastasia je maják, postaven francouzskou společností v roce 1889. Se svými 40 metry dosáhne jeho světlo až do vzdálenosti 15 kilometrů od ostrova.

Jak se na ostrov Sv. Anastasia dostat

Z Burgasu se na ostrov Sv. Anastasia dostanete na palubě 18-ti metrového katamaránu „Anastasia.“ Je vybavena nejmodernější technikou a splňuje všechny normy a bezpečnostní požadavky. Jízdenka stojí od 9 – 12 leva dle sezony.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ostrov Sv. Anastasia

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Ostrov Sv. Anastasia? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Ostrov Sv. Anastasia nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Bulharska, nebudete litovat!