Národní park Arkutino byl vyhlášen v roce 1975 a jeho rozloha je 97 hektarů. Národní park leží asi 50 km jižně od Burgasu. Je to laguna u ústí řeky Ropotamo doprovázená porosty rákosu. Významné stanoviště zde má orel mořský a mnoho vodních ptáků.

Národní park Arkutino

Národní park Arkutino

Najdete zde nejrůznější druhy fauny a flóry. Rostlinám i živočichům vyhovuje zdejší mírné podnebí, které vytváří ideální podmínky pro život. Na mokřadu Arkutino uvidíte velké lekníny a řadu dalších vodních rostlin.  Oblast nabízí krásné pláže ve spojení s okolní zelení a přírodou, údajně jedny z neklidnějších pláží Bulharska.

O Arkutinu se říká, že je jedním z posledních nedotčených míst bulharského pobřeží Černého moře. Nejbližším letoviskem je 12 km vzdálený Sozopol a Primorsko, které je 15 km severně. V oblasti Arkutina můžete navštívit mys Chumata, sladkovodní jezero Arkutino, nebo ostrov sv. Toma (známý také jako Hadí ostrov).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Arkutino

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Bulharska a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Arkutino, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Bulharska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Bulharsku je bezva!