Malé rybářské městečko vzdálené 60 kilometrů jižně od Burgasu. Primorsko je doslova českou oázou na bulharském pobřeží. Jedině zde najdete většinu nápisů v češtině, jídelníčky v restauracích jsou rovněž v češtině. Sídlí zde i české informační centrum. Středisko nabízí kompletní turistický servis, hotely , penziony, vily, domy i apartmány. Rozkládá se na poloostrově, k němuž přiléhají dvě písečné pláže – jižní a severní. Vlévá se zde do moře Djavolska reka.

Primorsko je letovisko na pobřeží Černého moře, 25 kilometrů jižně od Sozopolu, 60 kilometrů jižně od Burgasu. Vzniklo po osvobození Bulharska od turecké nadvlády v roce 1848 pod jménem Krjuprija jako osada přesídlenců z planiny Strandža. Živili se především jako rybáři.

Primorsko

Primorsko

Co nabízí Primorsko

Primorsko leží na poloostrově, k němuž přiléhají dvě pláže s čistým mořem a jemným pískem. V poslední době se intenzivně rozvinul turistický ruch, vyrostlo zde mnoho penzionů, kaváren a restaurací. Pláže poskytují řadu možností vodních a plážových sportů.

Severní pláž je od hotelů oddělena betonovou zdí, aby se písek nesypal na ulice mezi novými hotely. Jižní pláž se z Primorska táhne až ke Kitenu, je jen občas přerušovaná rákosím nebo malým útesem. Na jižní pláž se rekreanti dostávají po úzkém visutém mostě nad řekou, která se o několik stovek metrů dál vlévá do moře. Pláže jsou kvalitní, voda čistá a moře mělké.

Omrzí-li vás pobyt na mořské pláži, zkuste navštívit místní aquapark nebo tenisové kurty či volejbalové, fotbalové nebo basketbalové hřiště.

V nabídce je široké spektrum výletů k Ďábelské řece, na Ropotamo, do pohoří Strandža, do Burgasu i Sozopolu.

Primorsko je považováno za českou oázu na bulharském pobřeží. Jedině zde najdete všechny nápisy v češtině, včetně jídelních lístků v restauracích.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké, ale hodně hlučných turistů

dne 2015-01-10 03:59:15

Primorsko se nám moc líbilo už před deseti lety když jsme tu byli poprvé. Po deseti letech jsme se sem rozhodli jet znova a líbilo se nám zase ale přecijen bylo už trošku zasypané turisty. Hlavně britové byli docela hluční hlavně večer kdy obsadili putyky a dělali rámus. Dejte si pozor ať nemáte bydlení hned vedle baru.Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Perfektní pro rodiny s dětmi

dne 2014-12-15 03:28:20

Primorsko je skvělé v tom, že zde jsou pláže s pozvolným vstupem do moře a hlavně klidným mořem bez vln, takže ideální pro malé děti. Navíc hned za městem je akvapark, takže se tady dá vyblbnout i s většími dětmi :-)
Samotné město je klidné a přišlo nám tady docela levno, což třeba na Zlatých pískách už dávno neplatí.
Velice doporučuju všem pro klidnou dovolenou!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

super pláže, pikniky, levné stříbro, bary, diskotéky...

dne 2014-12-08 05:39:32

byli jsme nadšení, místní pláže jsou super, hodně vodních sportů a aktivit, město hezké, spousta barů co otevírají po setmění, diskotéky, restaurace, ve městě je veliký park kde se dá schovat do stínu a procházet celý den nebo udělat piknik, přišlo nám tady hodně levné stříbro tak jsme si nakoupili nějaké náhrdelníky a náušnice, prostě super, primorsko fakt doporučuju!!Dovolená Primorsko

Zaujal vás náš článek o destinaci Primorsko v Bulharsku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Primorsko nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Bulharsku je skvělá volba!