Zlaté kupole nejkrásnějšího kostela v Sofii, kterým je právě kostel sv. Mikuláše, jsou vidět již z dáli. Vysoká kupole kostela je obklopena dalšími čtyřmi menšími kopulemi, jež jsou všechny vyrobeny ze zlata, a dokonale ladí se střechou kostela, která je pokryta zelenými majolikovými obklady.

Kostel je znám také jako ruský kostel v Sofii. Budova byla navržena ruským architektem Preobrajenskim a postavena mezi lety 1912-1914 ruskými dělníky, z nichž někteří pracovali také na chrámu Alexandra Něvského.

Kostel sv. Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše byl dokončen v roce 1914 v ruském stylu. Nejvyšší zlatá kupole je 19 metrů vysoká, na ni naléhají další čtyři menší kupole. Zvony byly darovány ruským králem Nikolajem II. Exteriér byl nedávno zrekonstruován podle moskevského patriarchátu, který poskytl zlato.

Interiér kostela zdobí fresky, které stojí za to vidět. 

Populárnější a turisticky navštěvovanější než samotný kostel je krypta, přístupná vlevo od hlavního vchodu. Je zde hrob bývalého biskupa Serafina, který zemřel v roce 1950.

Vstupné do kostela se neplatí, veřejnosti je otevřen v pracovní dny mezi 7:30 – 18:00, v sobotu 9-17 h a v neděli v 9 hodin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kostel sv. Mikuláše

Zaujal vás náš článek o destinaci Kostel sv. Mikuláše v Bulharsku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Kostel sv. Mikuláše nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Bulharsku je skvělá volba!