Až se budete procházet ulicemi Sofie, určitě zavítejte na Náměstí Alexander Nevski 1. Nachází se zde jedno z nejimpozantnějších turistických míst celého Bulharska, chrám Alexandra Něvského a jeho krypta (krypta chrámu Alexandra Něvského). Při výstavbě katedrály bylo její přízemí zamýšleno jako místo, kde měly být umístěny hrobky bulharských králů.

Krypta chrámu Alexandra Něvského Krypta chrámu Alexandra Něvského

© 20mm to Freedom, http://20mm2freedom.blogspot.cz

Jelikož tam ale žádný z králů pohřben nebyl, bylo přízemí v roce 1965 využito jako pobočka Galerie národního umění pro ortodoxní umění. Obsahuje největší sbírku pravoslavných ikon v celé Evropě od doby přijetí křesťanství jako oficiální náboženství ve 4. století až do bulharského národního obrození v 19. století. Kolekci tvoří více než 200 ikon ze 13. až 19. století, tři fragmenty nástěnných maleb, rytin a dalších antických náboženských artefaktů.

Krypta je veřejnosti přístupná severozápadním vstupem do kostela Alexandra Něvského.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Krypta chrámu Alexandra Něvského

Klikněte pro zobrazení nabídky Krypta chrámu Alexandra Něvského: zájezdy nebo Krypta chrámu Alexandra Něvského: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Krypta chrámu Alexandra Něvského!