Hotelový komplex Elenite je vzdálen 40 kilometrů severně od Burgasu a rozkládá se u 800 metrů dlouhé písečné pláže. Má charakter klubového hotelu se službami all inclusive. Tato hotelová vesnička je svou kvalitou služeb jedna z nejlepších na Balkáně. Komplex je tvořen hotely a samostatnými vilami v bulharském národním stylu, v prostředí parkové zeleně. V centru se nachází obchodní a zábavní středisko, které dělí obytnou část na dvě zóny. Velká pozornost se zde věnuje dětem. Mají tu k dispozici dětský klub, vlastní bazén i pláž.

Elenite Elenite

© Ungvari Attila / Shutterstock.com

Elenite je poměrně nové středisko, které leží asi 1 kilometr od Slunečního pobřeží, severně od Svatého vlasu a jižně od Nesebaru. Patří k nejmodernějším a nejluxusnějším letoviskům bulharského pobřeží. Jeho výstavba začala v 90. letech 20. století. Skládá se především ze soustavy vilek, majících společnou soukromou písečnou pláž. Dosahuje délky 800 metrů.

Pláž v Elenite Pláž v Elenite

© Ungvari Attila / Shutterstock.com

V letovisku se nachází i aquapark, restaurace, kavárny, pizzerie a kluby. Nabízí se zde velké možnosti sportovního vyžití – tenisové kurty, provozovny vodních sportů, plážové atrakce.

Oproti jiným střediskům jsou zde poněkud vyšší ceny.

Vodní park Atlantis v Elenite Vodní park Atlantis v Elenite

© Ungvari Attila / Shutterstock.com

Jak se do Elenite dostat

Ať už přiletíte na letiště do Burgasu nebo Varny, snadno se sem dostanete autobusovou linkou, případně vám transport zajistí samotný hotel.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Soukromá vesnice

dne 2015-05-04 16:02:54

Dobrý den,
tak nejprve je nutné říct, že se jedná o privátní vesnici. Máte soukromou pláž, my měli all inclusive, jídlo a pití zdarma, stejně tak vodku, gin, whisky, hotdogy, pizzy a další pochytiny. Něco ale člověk dostane jen ve stánku u moře, což je docela kus pěšky.

Mají tady jinak dost vysoké ceny, navíc člověka rádi natáhnou při směňování peněz. Ale jinak jsou všichni usměváví a milí.

Dovolenou zde mohu doporučit, ale není to typické Bulharsko, člověk je tady trošku odstřižen od reality.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejlepší z Bulharska!

dne 2014-12-19 03:49:41

Elenite je podle mě nejlepší z celého Bulharska. Byly jsme zde na dovolené s rodinou dva poslední roky, bydleli jsme v hotelu a vždycky bylo všechno na jedničku. Pláž skvělá, postupně se svažuje do moře, takže o děcka člověk nemusí mít strach. Moře krásně čisté a teplé. Písek na pláži taky čistý a jemný. Aqua park je také vhodný pro děti. Spousta restaurací, spousta zelených ploch, nám se tady hrozně líbí!
Karolína.Dovolená Elenite

Zaujal vás náš článek o destinaci Elenite v Bulharsku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Elenite nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Bulharsku je skvělá volba!