Chrám Pura Ulun Danu Bratan je s největší pravděpodobností nejznámější místo celého Bali. Nádherný a značně fotogenický hinduisticko-budhistický chrám se skládá ze čtyř budov a každá z nich uctívá jiného boha.

Chrám leží v letovisku Bedugul, uprostřed krátera sopky, ve kterém najdete několik jezer včetně jezera Bratan, u jehož břehů můžete chrám vidět.

Pura Ulun Danu Bratan

Pura Ulun Danu Bratan

Stojí na břehu jezera Bratan, obklopen horami a vytváří naprosto úžasnou kulisu, pro kterou se k němu vydávají tisíce turistů z celého světa. Pro svou popularitu byl vyobrazen také na 50 000 Rp. bankovce.

Chrám je opravdu nádherný – klasická hinduistická víceúrovňová střecha se odráží ve vlnkách jezera Bratan a silueta chrámu na často zatažené obloze s horami v pozadích vytváří jedno z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších míst celého Bali.

Abyste zažili opravdu nadpozemský zážitek, půjčte si loďku u jezera brzo ráno a vyražte na ní na jezero před rozbřeskem – pohledy, které se vám budou naskýtat a panoramata, která uvidíte s chrámem Pura Ulun Danu Bratan, se vám vryjí do paměti a nikdy na ně nezapomenete.

Západ slunce nad chrámem Pura Ulun Danu Bratan

Západ slunce nad chrámem Pura Ulun Danu Bratan

Byl postaven v roce 1663 a dodnes slouží k náboženským účelům, při kterých dochází k obětinám pro balijskou bohyni vody, jezera a řek Dewi Danu, a to z toho důvodu, že jezero Bratan je hlavním zdrojem vody pro zavlažování oblasti centrálního Bali. Věřící si ceremoniemi a obětinami snaží bohyni naklonit, aby si zajistili dostatek vody pro svá políčka.

Ulun Danu je označován jako dočasný příbytek bohů, je symbolem přírody a respektuje její velikost.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Krásný ale přeplněný chrám

dne 2015-04-13 03:50:01

Podobně jako např. u Tanah Lot nebo Pura Luhur Uluwatu i zde ve většině případů najdete davy lidí. To je jediná nevýhoda tohoto jinak fantastického chrámu. Bohužel nevýhoda docela podstatná, protože je zde někdy tlačenice a udělat si hezkou fotku je docela problém. Bohužel i příjezd brzy ráno nebo pozdě večer ne vždycky pomůže, protože podobně smýšlejících lidí je zde vždy dostatek. Ale je to lepší než přes den, kdy sem dorazí autobusy, ze kterých se vylijí davy lidí.
Chrám je ale jinak opravdu krásný a vytváří s okolním jezerem dokonalou kulisu.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný chrám!

dne 2015-02-15 14:10:25

Danu Bratan je opravdu nádherný chrám. Když k němu přicházíte, máte pocit, jako kdyby plaval na vodě. Je to fascinující místo. Měli jsme velké štěstí, že jsme zde byli zrovna v době, kdy tady nebylo moc lidí, takže tady byl i docela klid. Přítel chtěl zůstat do večera, ale kolem vody je prý hodně komárů, takže jsem to zatrhla a jeli jsme pryč.
Prohlídka chrámu je poměrně rychlá, moc tam toho k vidění není. Zajímavější je spíš okolí chrámu, kdy doporučuju chrám obejít. Některé výhledy na něj s pozadím kopce a jezera v pozadí, jsou dechberoucí.
Opravdu nádherné místo a jedno z dle mého názoru nejhezčích míst na Bali vůbec!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný jezerní chrám, luxusní západy slunce

dne 2015-02-07 15:04:15

Překrásný chrám Pura Ulun Danu Bratan je důvodem, proč lidé tráví u jezera Bratan tolik času. Dejte si zde dostatek času a pozorujte chrám i při západu či východu Slunce, je to fascinující zážitek. My byli naprosto unešeni. Kdyby to šlo, chtěla bych, aby ten západ slunce trval věčně, protože to byla nádhera. Jen si s sebou vezměte repelent, může tady být dost komárů.Dovolená Pura Ulun Danu Bratan

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Bali a zajímá-li vás přímo destinace Pura Ulun Danu Bratan, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Bali a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Bali je bezva!