Kamenný chrám, jehož všechny budovy jsou postaveny z kamene. Velice zvláštní a fotogenická památka, která leží na břehu moře v místě, které doslova přetéká energií. Mystické příběhy a archeologické objevy jen potvrzují význam tohoto místa.

Pura Ponjok Batu Pura Ponjok Batu

© Miniaxee, http://ashleymini.blogspot.cz

Chrám se rozprostírá na ploše asi 35 akrů a nachází se ve vesnici Pacung v provincii Singaraja, asi 24km na východ od města Singaraja. Chrám byl založen v 16. století králem Waturenggongem k poctění Dang Hyang Nirarthy, který je na tomto místě údajně pohřben.

V areálu chrámu Pura Ponjok Batu

V areálu chrámu Pura Ponjok Batu

V areálu chrámu Pura Ponjok Batu

V areálu chrámu Pura Ponjok Batu

Podle jednoho z místních průvodců byl Pura Ponkoj Batu postaven v době, kdy nejvyšší kněží věřili, že je zde potřeba postavit nový chrám, aby byla zachována ochrana celého Bali před zlými duchy. Již dlouho předtím však bylo toto místo používáno k sakrálním účelům.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Hezký chrám, v jeho okolí ale není nic zajímavého

dne 2015-02-16 03:42:59

Docela hezký chrám, který je příjemnou zastávkou na cestě po severním pobřeží Bali. Dá se tady na chvíli sednout a odpočinou ve stínu, my si tady snědli oběd :-) Máte-li již balijských chrámů dost, s klidným svědomím jej můžete minout. O nic zásadního nepřijdete :-)Dovolená Pura Ponjok Batu

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Pura Ponjok Batu? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Pura Ponjok Batu nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Bali, nebudete litovat!