Chrámový komplex Pura Penulisan z 9. stol., tvořen 11 terasami a 5 chrámy se nachází asi 3 km od Kintamani na vrcholu hory Penulisan, 1.745m nad mořem.

Chrám Pura Penulisan, jak je familiérně nazýván, přestože jeho správné a celé jméno je Pura Tegeh Koripan, je ve skutečnosti komplexem pěti menších chrámů terastovitě vystavěných ve svahu. Jejich pyramidový vzhled je považován za velice starý, pravděpodobně odvozený od staveb z megalitické doby. Hlavní chrám Panorajan ukrývá množství kamenných soch, některé z nich jsou dokonce až z 11. století.

Pura Penulisan Pura Penulisan

© Klick Bali, http://www.klick-bali.de

Pura Penulisan je do dnešních dnů považován za místo, které je nabité magickou energií a balijští studenti meditace zde tráví spoustu času a nocí při hledání vnitří síly. Buďte proto prosím ohleduplní a chovejte se na tomto místě v souladu s významem a duchovní stránkou celého místa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 2.5 hvězdy
    2.5 / 5 (2 )
  • 50%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Žádný výhled, žádná zábava

dne 2015-04-27 23:31:56

Jen jeden z mnoha balijských chrámů. Budete-li mít čas a cestu kolem, zastavte se zde, pokud to ale neuděláte, nemusíte si zoufat, nic zvláštního zde není. Bohužel ani očekávaný výhled se nekonal, byl zahalen do mraků, takže jsme neviděli skoro nic. Dali jsme si kokos a jeli jsme dál.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Nic extra, ale hezký výhled

dne 2015-04-24 03:36:44

Chrám Pura Pencak Penulisan není nic extra, leží u hlavní cesty, která vede podél kráteru s jezerem Bratan. Samotný chrám mne nijak neoslovil, je to další z řady balijských chrámů. Onu duchovní sílu jsem zde moc necítil, ale dokážu si představit, že meditace zde může být opravdu úžasná, už jen proto, že je odsud opravdu božský výhled do kráteru s jezerem, což je hlavní důvod, proč byste se zde mohli aspoň na chvíli zastavit.Dovolená Pura Penulisan

Pura Penulisan je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Pura Penulisan či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Bali, stačí kliknout sem a vybrat si :-)