Mělké jezero Bratan (hloubka 22 m), široké 3,8 km2, se nachází na náhorní plošině 1231m nad mořem v oblasti Bedugul. Krásné místo s možností ubytování a outdoorovými aktivitami – okružní jízda na motorizovaném člunu kolem jezera, parasailing, plavba na tradiční lodi, jízda na banánu, vodní lyžování a další. Věnovat se zde můžete i rybolovu.

Jezero Bratan

Jezero Bratan

Jelikož se jezero nachází poměrně vysoko nad mořem, připravte se na to, že zejména večer a v noci zde může být dosti chladno. Mikina či svetr se budou hodit 🙂

K oblíbeným činnostem u jezera Bratan jsou procházky kolem jezera či projížďky na loďce – skvělé jsou zejména projížďky brzo ráno, kdy vychází slunce a jezero se zbarvuje do nádherných odstínů všech možných barev. Je to opravdu mystický zážitek, který nelze nedoporučit. Problémem je pouze to, že pronájem loděk není zrovna levná záležitost.

Kromě jezera Bratan jsou zde další dvě jezera – jezero Buyan a jezero Tamblingan, která jsou krásná především pro milovníky rostlin.

Pura Ulun Danu Bratan

Pura Ulun Danu Bratan

U jezera se můžete také ubytovat, ale je otázka, zda má smysl zde trávit více času, ačkoli je příroda okolo něj opravdu kouzelná. Osobně bych asi věnoval více času spíše jezeru Batur.

Ač je jezero Bratan velice hezké, osobně si myslím, že na nádhernou scenérii okolo jezera Batur opravdu nemá a jediné, co to zachraňuje, je chrám Pura Danu Bratan, který je opravdu nádherný a najdete jej na západní straně jezera Bratan.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (2 )
  • 60%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Batur je hezčí!

dne 2015-03-26 03:23:53

Dva dny jsme s přítelem strávili v oblasti u jezer Batur a Bratan. K jezeru Bratan jsme jeli hlavně kvůli chrámu, jinak nám přišlo, že zde nic moc zajímavého není. Voda v jezeře byla docela studená, tak jsme se ani nekoupali, navíc tady nebylo ani moc kde vlést do vody (žádné hezké místo jsme nenašli). U jezera Batur to bylo lepší, navíc nám přišlo i atraktivnější. Nebýt chrámu tak k jezeru Bratan asi nemá moc smysl jezdit. V botanické zahradě jsme nebyli, že tam něco takového jejsme zjistili až když jsme byli zpátky doma :)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Nebýt chrámu, nebyl by tady moc důvod jet...

dne 2015-02-18 13:21:06

Samotné jezero Bratan je vcelku obyčejné jezero, ale nabízí různorodé aktivity. Ty jsme nezkoušeli, ale viděli jsme busy lidí, kteří sem jeli třeba na kajaky. Největším lákadlem je zde bezesporu chrám Pura Danu Bratan. Nebýt tohoto chrámu, jezero Bratan by příliš zajímavé nebylo. Pro nás určitě ne.Dovolená Jezero Bratan

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Jezero Bratan je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Jezero Bratan či Last minute nabídek na Bali.