Provincie Bangli patří mezi turisticky nejoblíbenější oblasti Bali, neboť se zde nachází dosud aktivní sopka Mount Batur se stejnojmenným jezerem, které vytváří vskutku nádhernou krajinu. Když si k tomu připočtete chrámy, které se v této krajině nachází, je jasné, že provincie Bangli rozhodně stojí za návštěvu.

Kintamani

Kintamani je jedna z nejoblíbenějších turistických oblastí Bali s aktivní sopkou Mount Batur a jezerem Batur. Nachází se asi 1.500m nad mořem, čímž nabízí krásnou scenérii – výhled na jezero a jeho bublající horké prameny. Tvoří ji několik menších vesnic a celkový počet obyvatel Kintamani je asi 15.000.

Oblast Kintamani

Oblast Kintamani

Podíváte-li se na mapu Bali, povšimněte si toho, že celá oblast severovýchodně od města Kintamani – tzn. jezero i hora Batur, leží v obrovském kráteru, který vznikl po výbuchu sopky. Po jeho jihovýhodním okraji vede hlavní silnice z jihu ostrova na sever – tato silnice vede doslova po okraji kráteru, kdy často vidíte ze svahů po obou stranách cesty. Celá tato cesta je opravdu nádherná a poskytujte nepřeberné množství úchvatných výhledů do krajiny a především pak do samotného kráteru. Bohužel je však také docela frekventovaná, takže na nějaké extra velké kochání nemusí být moc času. Ideální je projet si ji na motorce, neboť s ní můžete zastavit kdykoli chcete, aniž byste blokovali dopravu 🙂 Ale i v autě je to opravdu velký zážitek a budete mít ukroucený krk na obě strany.

Jezero a sopka Batur

Celý kráter je zajímavý tím, že sopky v něm jsou stále aktivní. Vedle jezera Batur vyrostly 4 nové kužely vzniklé při posledních erupcích a nikdo neví, kdy se zde sopky opět ozvou svou ničivou silou. Přesto je život mimo oblast kráteru pro mnohé místní lidi nepředstavitelný. Povšimněte si také rozsáhlých lávových ploch, které ještě vegetace nestihla zcela pokrýt. Vskutku kouzelné místo!

Sopka Mount Batur a jezero Lake Batur

Sopka Mount Batur a jezero Lake Batur

Okolo jezera Batur naleznete několik vesnic, které lze navštívit – do některých z nich můžete dojet po cestě (ač ta nejvzdálenější leží na opravdu neuvěřitelné cestě s kopci, které jsem jinde zatím neviděl a motorka měla co dělat, aby je zvládla 🙂 ), ale jedna vesnice leží mimo cestu a lze zde dojet pouze na lodi (či dojít pěšky) – jedná se o agabalijskou (agabalijci = původní balijci, žijící způsobem života neovlivněným jávanskou expanzí na Bali) vesnici Trunyan, kde naleznete také hřbitov, na kterém agabalijci pohřbívají své blízké prostým položením do rakve, kterou nezakopávají do země. Samotný hřbitov však za návštěvu podle mého názoru nestojí, plavba po jezeru je však kouzelným zážitkem.

Jezero Batur v kráteru sopky

Jezero Batur v kráteru sopky

V celé oblasti je možné realizovat řadu treků a vycházek, které vás mohou zavést na místa s nádhernými výhledy. Jen pozor na to, že klima zde je zcela jiné než na pobřeží – chladnější, vlhčí a nevyzpytatelnější. V období dešťů pak mohou být výlety i více nebezpečné kvůli možným sesuvům půdy.

Upozorňuji pouze na jednu skutečnost – v celé oblasti je velké množství prodejců všeho možného, kteří jsou opravdu extrémně otravní a těžko se jich zbavuje. Raději na to buďte připraveni a odmítejte je s úsměvem, ale rázně.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádhera, nádhera, nádhera!

dne 2015-05-08 11:41:04

Jezero Batur je úchvatné. Tečka :-) Cestu k němu jsme zvolili ze západu, přijeli jsme po silnici označené jako Jl. Catur, která se napojuje severně od chrámu Pura Penulisan na hlavní cestu vedoucí podél kráteru s jezerem Batur (hlavní silnice směřující na sever ostrova). Výhledy na celý kráter a jezero Batur, které jsme cestou dolů k jezeru viděli, byly opravdu nádherné. V kráteru se honily mraky, takže stačilo chvíli stát a pozorovat tu dokonalost přírody.
Cestou k jezeru Batur projedete pár vesničkami, okolo několika chrámů (už jsme jich v té době měli dost, takže jsme zastavili jen kvůli výhledu u chrámu Pura Penulisan). Cestou je možné nakoupit na mnoha místech, pozor na naháněče a prodejce tretek, kterých je zde hodně. Je vidět, že zde často staví busy s turisty.
K jezeru Bratan pak sjedete po malé silnici, která končí až na březích jezera u malého přístavu. Jezero je opravdu nádherné a velmi fotogenické, zejména díky své poloze a okolní scenérii.
Návštěvu tohoto místa rozhodně doporučuji, je to úchvatný kus Bali!



Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Doporučuji vyjížďku na lodi

dne 2015-03-09 23:27:38

Překrásné jezero Batur rozhodně při cestách po Bali nevynechejte, je skutečně nádherné. Pokud budete moci, zkuste i vyjížďku po jezeře, která bude velkým zážitkem především při východu či západu Slunce. My ji absolvovali lehce po poledni a na sluníčku to bylo docela náročné (trošku jsme se spálili, a to jsme se mazali i těsně před nástupem na loďku), ale výhledy byly krásné.



Dovolená Jezero a sopka Batur, Kintamani

Klikněte pro zobrazení nabídky Jezero a sopka Batur, Kintamani: zájezdy nebo Jezero a sopka Batur, Kintamani: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Jezero a sopka Batur, Kintamani!