Jezera Buyan a Tamblingan s maximální hloubkou 90m se nachází na náhorní plošině, v oblasti deštných pralesů. Jsou vidět z vrcholu hory Asah Gobleg. Na krásných procházkách je možno pozorovat rozmanité rostliny a živočichy, kteří žijí v jejich okolí. Místní obyvatelé používají na převoz i rybaření na jezerech Buyan a Tamblingan malé tradiční loďky zvané Perahu.

Jezera Buyan a Tamblingan

Jezera Buyan a Tamblingan

V okolí obou jezer zažijete opravdu klid a uvidíte krásnou přírodu, která bude jen minimálně rušena civilizací. Ostatně už jen to, že na jezerech nenajdete loďku s motorem svědčí o tom, že je zde opravdu ticho. Počítejte s tím, že je zde však chladněji, proto si, zejména budete-li v okolí jezer nocovat, nezapomeňte přibalit i nějakou mikinu.

Tradiční lodě na jezeře Tamblingan

Tradiční lodě na jezeře Tamblingan

Zejména jezero Tamblingan a jeho okolí je oblíbené pro treky v džungli, která obsahuje roztodivnou faunu a flóru. Mnoho návštěvníků zde kempuje, což v okolní přírodě je o to větší zážitek.

U jezer naleznete parkoviště, můžete si zde pronajmout loďku a nebo se ubytovat.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (2 )
  • 60%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Treky okolo jezer jsou hezké, jezera samotná nic extra

dne 2015-03-16 05:16:18

Budete-li v této části Bali a budete-li mít čas, určitě doporučuji procházky okolo jezer Buyan a Tamblingan. Z řady kopců na tato dvojčata (v angličtině se jim říká twin lakes, jsou vzájemně propojená) uvidíte krásné výhledy, je tady opravdu klid, minimum lidí a krásná příroda. Bohužel jezera samotná moc udržovaná nejsou (a to se při vstupu platí poplatek 15 000 Rp. právě na údržbu), voda v nich není nijak extra čistá a v okolí můžete narazit na malé skládky odpadů, což na kráse tedy nepřidá.
Dělají se tady treky džunglí a projížďky na kajacích, cena je okolo 150 000 Rp., my to nezkoušeli, ale nemuselo by to být špatné. Nám stačily procházky okolo a krásné výhledy na obě jezera.
Jinak zde nic moc dalšího není...



Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Koupání ne, procházky ano, ale jinak nic moc.

dne 2015-02-01 07:10:54

Máte-li rádi chození po kopcích, jsou jezera Buyan a Tamblingan a především tedy jejich okolí dobrou volbou, kam vyrazit na túru. V opačném případě bych na Bali vyrazila někam jinam, pokud bych měla doporučit, vyrazila bych spíše k jezeru Batur, kde se dá dojet až do odlehlých vesnic na jeho březích, kam turisté vůbec nejezdí.



Dovolená Buyan a Tamblingan

Láká vás Buyan a Tamblingan? Hledáte-li zájezdy do destinace Buyan a Tamblingan, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Buyan a Tamblingan, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.